کد خبر: 75120

تعبیر استاندار کرمان:

استاندار کرمان گفت: در گذشته بنیاد نخبگان دچار عقب افتادگی حمایتی شده بود و از بنیاد خفتگان به جای بنیاد نخبگان استفاده کردم.

علیرضا رزم حسینی با بیان اینکه در گذشته استان کرمان در خصوص توجه به نخبگان دچار عقب افتادگی شده بود افزود: بنیاد خفتگان به جای بنیاد نخبگان، تعبیر مناسبی بود که در آن زمان برای این مرکز استفاده کردم.

وی با اشاره به اینکه شاید این رکود ناشی از عدم انگیزه نخبگان و یا عدم حمایت از آنان باشد ادامه داد: اما هم اکنون رییس بنیاد نخبگان ایران و نمایندگی آن در کرمان از انگیزه بالایی برای توجه و کمک در این زمینه برخوردار هستند.

استاندار کرمان با ذکر این مطلب که هم عقب افتادگی در بنیاد نخبگان کرمان داریم و هم در شرکت های دانش بنیان، اضافه کرد: باید این عقب افتادگی ها و کاستی هایی که در حوزه های علوم انسانی و نیز حوزه های پزشکی و مهندسی احساس می شود را برطرف کنیم.

رزم حسینی در ادامه با ابراز امیدواری به اینکه از جلسات ماهانه شورای علمی نخبگان استان، ایده ها و طرح های جدیدی استخراج شود تصریح کرد: علاوه بر انجام شرح وظایف در قانون باید به ایده هایی که هم علمی هستند و هم جنبه کاربردی دارند توجه ویژه شود.

وی افزود: نباید به امکانات دولتی نگاه کنیم بلکه می توانیم روی امکاناتی که در خارج از بدنه دولت قرار دارد حساب کرده و ایده ها را به کمک آن ها پیش برد.

این مقام مسوول با تاکید بر اینکه نیاز امروز ما شناسایی نخبگان کارآفرین است گفت: نخبه فقط در حوزه های علمی تعریف نمی شود بلکه هر شخصی که اقدام به خلق ثروت کند را نخبه می دانیم بنابراین می توان با شناسایی و حمایت از این افراد مشکلات جامعه را حل کرد.

رزم حسینی با بیان اینکه در گذشته کمی و کاستی هایی باعث شد که عزیزان همشهری و یا هموطنان ما از کشور خارج شوند ادامه داد: باید با این افراد ارتباط برقرار کرده و آن ها را جذب نماییم.

وی با عنوان اینکه نباید از شرایط پیش آمده احساس نا امیدی کرد اظهار کرد: یکی از ضعف هایی که به ان پی برده ایم فقر مدیریتی است. باید افراد صالح برای این قضیه شناسایی شوند و برای سپردن مدیریت به آنها آماده شوند.

استاندار کرمان افزود: یکی از وظایف شورای علمی نخبگان استان می تواند توجه به جوانان نخبه و هدایت و آماده کردن آنها برای پست های مدیریتی باشد زیرا در این حوزه با فقر شدید مدیریتی واجه هستیم.