کد خبر: 75192

امام جمعه موقت کرمان:

امام جمعه موقت کرمان گفت: امام خمینی (ره) 50 روز که از انقلاب گذشت درخواست رفراندوم کرد و مردم با قاطعیت گفتند جمهوری اسلامی و بعد از گذشت 30 سال هنوز مردم پای حرفشان ایستاده‌اند.

به گزارش کرمان خبر ، حجت‌الاسلام محمد صباحی در خطبه‌های نماز جمعه با بیان اینکه شعار امسال یعنی دولت و ملت، همدلی و همزبانی یک حمایت بسیار بزرگ از دولت است،  اظهار داشت: دولت مدیون این شعار است و مقام معظم رهبری در حمایت از دولت سنگ تمام گذاشتند و مانند حمایت از سایر دولت‌ها از این دولت نیز حمایت کردند.

وی بیان داشت: نامگذاری هر سال بر اساس مطالعات همه‌جانبه و در نظر گرفتن اولویت‌ها و براساس شرایط کشور و جهان صورت می‌گیرد.

امام جمعه موقت کرمان با بیان اینکه یکسری از مسایل منطقه‌ای، جهانی و داخلی موجب ایراد این شعار شد، گفت: آشوب و ناامنی‌ها کل منطقه را فرا گرفته است و کشور ما یکی از ارزشمندترین چیزهایی که دارد همین امنیت است و باید بدانیم امنیت ما در مقابل تهدیدهای خارجی در گرو وحدت داخلی است.

خطیب جمعه کرمان ادامه داد: رئیس جمهور آمریکا گفته بود که من با اینکه در کشور خود مخالف با مذاکرات دارم اما مذاکرات را ادامه می‌دهیم و در کشور شما هم مخالف‌هایی وجود دارد.

صباحی عنوان کرد: اوباما می‌خواست منتی بر سر ایران بگذارد و بگوید شما هم مخالف دارید که مقام معظم رهبری در مشهد مقدس فرمودند در داخل هیچ‌کس با حل دیپلماتیک مسئله هسته‌ای مخالف نیست و ما اگر بخواهیم در صحنه جهانی مقتدر باشیم و تیر دشمنان به سنگ بخورد، باید متحد باشیم.

وی یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی را همراه بودن دولت و ملت خواند و عنوان کرد: البته حرکت‌هایی انجام شد که دولت و ملت را از هم جدا کنند اما موفق نشدند و امیدواریم این شعار جامه عمل پوشانده و عملی شود.

امام جمعه موقت کرمان اضافه کرد: در آغاز سال مباحث و آیین‌هایی برگزار می‌شود که بعضی از آنها بسیار خوب و مورد تاکید قرآن نیز هستند.

این مسئول با اشاره به اینکه در قرآن ده‌ها آیه آمده است که با سنت‌های عید نوروز منطبق است، تاکید کرد: امیدواریم بعضی از مراسم این عید مانند دید و بازدیدها طی سال هم ادامه داشته باشد.

صباحی با گرامیداشت 12 فروردین روز جمهوری اسلامی تصریح کرد: امام خمینی (ره) 50 روز که از انقلاب گذشت درخواست رفراندوم کرد و مردم با قاطعیت گفتند جمهوری اسلامی و بعد از گذشت 30 سال هنوز مردم پای حرفشان ایستاده‌اند.

فارس