کد خبر: 75465

معاون استاندار کرمان:

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری کرمان گفت: سعی شده در سال جدید در زمینه اشتغال بانوان در استان اقدامات موثری‌تری صورت گیرد.

کرمان خبر؛ محمدرضا فتوت در آیین افتتاح جشنواره و نمایشگاه دستاوردهای بانوان در استان اظهار داشت: سال گذشته بیش از سه درصد متقاضیان کار از طریق مراکز کاریابی در استان بانوان بوده اند، که از این تعداد بیش از 40 درصد آنان به مراکز اشتعال معرفی و مشغول به کار شدند.

معاون برنامه ریزی استاندار کرمان با اشاره به نام‌گذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری بیان کرد: براساس این شعار باید دولت و مسئولان پیگیر رفع مشکلات مردم باشند.

فتوت خاطرنشان کرد: یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی یک جامعه، حضور زنان در عرصه های مختلف اقتصادی و اشتغال آن جامعه است.

وی با بیان این که زنان نقش مهمی در اشتغال جامعه دارند، گفت: خوشبختانه از زمان پیروزی انقلاب اسلامی شاهد حضور بانوان در عرصه های مختلف در جامعه بوده‌ایم.

معاون برنامه‌ریزی استاندار کرمان با اشاره به این که در زمینه اشتغال‌زایی بانوان فعالیت های خوبی در استان صورت گرفته است، افزود: همه فعالیت‌های اقتصادی که در استان انجام می‌شود برای توسعه یافتگی استان است.

وی گفت: سعی شده در سال جدید در زمینه اشتغال بانوان در استان اقدامات موثری‌تری صورت گیرد، که امیدواریم با حمایت‌های مدیران دستگاه‌های اجرایی بتوانیم قدم‌های بلندی در زمینه اشتغال بانوان برداریم و از حمایت‌های خوداشتغالی نهادهای استان از جمله کمیته امداد و بهزیستی بهره‌مند شویم.

فتوت تاکید کرد: امروزه علاوه براین که فرصت‌های زیادی در جامعه داریم با چالش های زیادی نیز رو به رو هستیم که امیدواریم بتوانیم با نیروهای خلاق از این چالش ها به آسانی عبور کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ما مسئولان وظیفه داریم زمینه پیشرفت و توسعه استان را فراهم کنیم.تسنیم