کد خبر: 75510

مدیرکل راه و شهرسازی کرمان خبر داد

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان از کاهش 29 درصدی تلفات جاده‌ای در نوروز امسال نسبت به سال گذشته خبر داد.

کرمان خبر/ خداداد مقبلی صبح امروز در جمع رؤسای ادارات راه و شهرسازی استان کرمان اظهار داشت: در تعطیلات نوروزی امسال با وجود اینکه همه در مسافرت و گردش به سر می‌بردند، مأموران راهداری در حال آماده کردن شرایط ایمنی در محورها برای مسافران بودند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان با بیان اینکه این وظیفه ذاتی ما است که در همه ایام شبانه‌روز برای راحتی و آسایش مردم تلاش کنیم، گفت: باید همواره مجدانه تلاش کنیم تا ایمنی و سلامت مردم تامین باشد.

وی از کاهش 29 درصدی تلفات جاده‌ای در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و بیان کرد: یک نفر کاهش تلفات هم اهمیت بالایی دارد.

مقبلی خاطرنشان کرد: این موفقیت جز با تلاش و همت راهداران و رعایت قوانین و مقررات توسط مردم، کنترل ترافیکی توسط پلیس و همت هلال‌احمر و اورژانس حاصل نمی‌شد.

وی ادامه داد: این رتبه در سطح کشور رتبه‌ای قابل و قبول و مناسب است، اما اگر جاده‌ها استاندارد بود و رعایت قانون و مقررات از سوی مردم نبود، این موفقیت حاصل نمی‌شد.

مقبلی خطاب به رؤسای ادارات راه و شهرسازی تاکید کرد: از هم‌اکنون باید برای سفرهای تابستانی و اردوهای مدارس آماده باشیم و همه همت خود را به‌کار گیرند تا محورهای ارتباطی برای سفرهای بعدی آماده باشد. فارس