کد خبر: 75596

معاون فرماندار ریگان:

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ریگان با اشاره به آغاز فصل گرما گفت: تعدادی از مدارس شهرستان با کمبود آب آشامیدنی سالم مواجه هستند که با تمهیدات اندیشیده شده آب شرب این مدارس تامین می‌شود.

کرمان خبر/ محمد رحیمی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای سلامت ریگان‌ بر تهیه آب آشامیدنی سالم در روستاهای شهرستان با توجه به آغاز فصل گرما تاکید کرد و افزود: با توجه به اینکه تعدادی از مدارس شهرستان با کمبود آب آشامیدنی سالم مواجه هستند، آب و فاضلاب باید نسبت به تامین آب این مدارس اقدام کند.

وی بیان کرد: در تعدادی از روستاهای شهرستان ریگان به دلیل توسعه روستا شبکه آنها نیاز به تعمیر و توسعه دارد که باید این امر در دستور کار آب و فاضلاب روستایی قرار گیرد‌.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ریگان تصریح کرد: تعدادی از شبکه‌های آب آشامیدنی در روستاها فرسوده است که اداره آب و فاضلاب روستایی نسبت به ترمیم آنها اقداماتی انجام داده است.

رحیمی تاکید کرد: ساخت کشتارگاه شهرستان ریگان از ضروریات است که دستگاهای متولی این پروژه را هر چه سریعتر به اتمام برسانند‌.

وی همچنین خواستار راه‌اندازی پزشکی قانونی در ریگان شد.

رئیس شبکه و مرکز بهداشت ریگان نیز از وجود 34 خانه بهداشت در این شهرستان خبر داد و افزود: بهورزان شهرستان ریگان در ایام تابستان نظارت جدی بر آب آشامیدنی سالم دارند‌.

فردین حشمتی تصریح کرد: تا‌کنون بیش از 936 مورد کلر‌زنی از ابتدای سال تاکنون در این شهرستان انجام شده که این امر در تابستان تداوم دارد.

وی گفت: به زودی مرکز دیالیز شهرستان راه‌اندازی و 11 بیمار دیالیزی از مزایای آن بهر‌ه‌مند می‌شوند.

رئیس شبکه و مرکز بهداشت ریگان از استقرار 16 پزشک در این شهرستان خبر داد و افزود: به زودی تعدادی پزشک متخصص در شهرستان مستقر می‌شوند. فارس