کد خبر: 75599

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهر کرمان اعلام کرد

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهر کرمان از ممنوعیت ورود کامیون به شهر فقط با مجوز رسمی از این ارگان خبر داد.

به گزارش کرمان خبر، سرهنگ ناصرکریمی  با بیان اینکه هم اکنون سه پارکینگ جهت استقرار کامیون ها در ورودی‌های شهر در نظر گرفته شده است, اظهار داشت: این سه پارگینگ در سه راهی جوپاری ،شرف آباد و نزدیک کارخانه سیمان است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرکرمان ادامه داد: با پیگیری‌های شورای ترافیک قرار است با هم کاری اداره راه شهرسازی و شهرداری، پارکینگ‌هایی در ورودی های شهر ساخته شود.

وی با بیان اینکه تردد کامیون در سطح شهر ممنوع است و در صورت نیاز با توجه به صدور مجوز در ساعات معین و در مسیرهای مشخصی انجام خواهد شد.

 کریمی افزود: در سال گذشته از مجموع 68 فقره تصادف فوتی در شهر کرمان پنج فقره کامیون در وقوع آنها نقش داشته است که منجر به فوت پنج نفر در این حوادث شده است.

وی گفت: براساس مجوز، معابر شهر کرمان به سه دسته A ،B ،C تقسیم می‌شود که با توجه به نیاز ، مجوز تردد به کامیون‌ها در شریان های اصلی و مرکزی، خیابان های فرعی و حاشیه شهر داده می‌شود.

کریمی یادآور شد: برابر مصوبه شورای ترافیک استان ،حضور کامیون‌ها در ساعات 22 شب تا 6 صبح در شهر بلامانع است.

وی افزود: مجوز تردد کامیون‌ها به کامیون‌های حامل موادسوختی ، مواد غذایی و فاسد شدنی و وسایل ساختمان‌سازی تعلق می‌گیرد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرکرمان تصریح کرد: کامیون‌دارها برای دریافت مجوز حتما باید به راهنمایی و رانندگی شهرستان کرمان واقع در میدان خواجو مراجعه کنند که در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه با رانندگان متخلف برخورد و جریمه خواهند شد. تسنیم