کد خبر: 75763

هشدار نماینده‌ی مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی:

نماینده‌ی مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی گفت: دست‌آورد بخش خصوصی در مشارکت پروژه‌ی‌ فولاد بافت، تعطیلی سایت و بی‌کارشدن 187 نفر از کارگران آن بوده است.

کرمان خبر/ علی‌رضا منظری توکلی  در نشستی که با حضور مدیرعامل بانک صنعت و معدن، فعالان اقتصادی و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در اتاق بازرگانی استان برگزار شد، گفت: متاسفانه کسانی به پروژه‌ی فولاد بافت آمده‌اند که می‌خواهند سنگ آهن را گرفته و بفروشند؛ آن‌ها می‌خواهند فولاد کشور راه نیفتد.
وی با اشاره به این‌که پروژه‌ی فولاد بافت در سال 86 آغاز به‌کار کرد، گفت: قرار بود این پروژه تا سال 89 به پایان برسد، اما به‌دلیل سوء‌مدیریت این کار بزرگ انجام نشد.
نماینده‌ی مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بر اساس تصمیم دولت، پروژه‌ی فولاد بافت در سال 93 به‌طور رسمی به بخش خصوصی واگذار شد.
منظری توکلی افزود: متاسفانه دست‌آورد بخش خصوصی مشارک این پروژه‌، تعطیلی سایت و بی‌کارشدن 187 نفر از کارگران فولاد بافت بوده است.
وی با تاکید بر این‌که مشارک بخش خصوصی این پروژه مناسب نیست و به تعهدات خود عمل نمی‌کند، هشدار داد: تعطیلی پروژه‌ی فولاد بافت پیامدهای جدی سیاسی، اجتماعی و اقتصادی دارد.
نماینده‌ی مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تنها امید جوانان تحصیل‌کرده و بی‌کار بافت، همین پروژه‌ی فولاد بافت بود که با واگذارشدن آن به بخش خصوصی بی‌کفایت، بلاتکلیف شده‌اند.
منظری توکلی خاطرنشان کرد: در فولاد بافت دست کسانی را در کار می‌بینم که به دنبال کارشکنی در کار معدن کشور هستند.
وی افزود: واردات فولاد و سنگ آهن خام عامل بدبختی فولاد بافت است.
نماینده‌ی مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مجتمع صنعتی و معدنی گل‌گهر به‌دلیل این‌که دارای ماده‌ی اولیه‌ی لازم و توانمندی و تجربه در این زمینه است و نیز به‌دلیل نزدیکی با بافت، گزینه‌ی مناسبی برای پیش‌برد پروژه‌ی فولاد بافت است.
منظری توکلی تاکید کرد: باید شریک نالایق فولاد بافت خلع‌ید و وضعیت آن اصلاح شود.
وی هم‌چنین با اشاره به گرفتاری و مشکلات شدید سردخانه‌های بم، خواستار رسیدگی به آن‌ها شد.
نماینده‌ی مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: رویکرد بانک صنعت و معدن در جهت حمایت از صنعت‌گران است و این بانک در شهرستان سیرجان فعال بوده و در صورت تاسیس شعب در سایر شهرستان‌های استان نیز مورد استقبال قرار خواهد گرفت.
شهباز حسن‌پور خاطرنشان کرد: با توجه به قانون حمایت از تولید و مقررات مالی دولت، امیدواریم در برنامه‌ی ششم توسعه بتوانیم مشکلات بخش خصوصی را با کمک مجلس حل کنیم.
وی با بیان این‌که استان کرمان بهشت معادن کشور است، گفت: مجموع تولیدکنندگان و صنعت‌گران استان آماده‌ی هرگونه هم‌کاری با بانک صنعت و معدن هستند.
نماینده‌ی مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که امروز استان کرمان در زمینه‌ی صنعتی‌شدن در سطح کشور پیش‌تاز است، گفت: در سیرجان هشت درصد آب را به بخش صنعت اختصاص داده‌ایم. کرنا