کد خبر: 75841

جلسه‌ی هماهنگی جشنواره‌ی «شهر فرهنگ» با حضور نمایندگان شهرداری‌های استان برگزار شد

جلسه‌ی هماهنگی جشنواره‌ی «شهر فرهنگ» با حضور نمایندگان شهرداری‌های شهرهای استان در معاونت فرهنگی‌اجتماعی شهرداری کرمان برگزار شد.

به گزارش کرمان خبر، در این جلسه که با حضور نمایندگان شهرداری شهرهای کهنوج، جیرفت، بم، رفسنجان، شهربابک، راور و بردسیر هم‌راه بود، معاون فرهنگی‌اجتماعی شهردار کرمان درخصوص ارتباط بیش‌تر معاونت‌های فرهنگی شهرداری‌های استان صحبت کرد.
حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی گفت: برای بهره‌گیری از تجربه‌ها و ایده‌هایی که در مجموعه‌های فرهنگی شهرداری‌های استان شکل می‌گیرد، نیاز به ایجاد بستری برای هم‌اندیشی و هم‌فکری وجود دارد.
وی افزود: ما برای ایجاد این بستر با هدف هم‌افزایی بیش‌تر در معاونت فرهنگی‌اجتماعی شهرداری کرمان و مجموعه‌های فرهنگی شهرداری‌های استان، آمادگی داریم.
در ادامه، اعضای جلسه نیز خواستار برگزاری این‌گونه جلسات به‌صورت ماهانه و با میزبانی شهرستان‌های مختلف شدند و نظرات خود را بیان کردند.
هم‌چنین، مریم غفاری، دبیر جشنواره‌ی «شهر فرهنگ» در خصوص این جشنواره توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: فضا و شرایط مناسبی برای حضور پررنگ‌تر هنرمندان شهرستان‌ها فراهم شده است.
وی خواستار مشارکت بیش‌تر هنرمندان شهرستانی در جشنواره شد و گفت: مهلت فرستادن اثر به جشنواره، تا پایان خردادماه تمدید شده است.
در پایان این جلسه‌ی هماهنگی، تصمیم بر آن شد که در برخی شهرستان‌ها جشنواره به‌صورت مستقل برگزار شود و نتایج آن به دبیرخانه‌ی استان جهت شرکت در بخش استانی فرستاده شود.
گفتنی است؛ جشنواره‌ی «شهر فرهنگ» با محورهای موضوعیِ معضلات شهری (تکدی‌گری، مشاغل مزاحم، سد معبر، تخریب اموال عمومی و...)، رعایت حقوق هم‌شهریان (رعایت احترام بزرگ‌ترها و هم‌سایه‌ها، محبت و...) و مسائل شهری از قبیل زباله (به موقع بیرون گذاشتن، شیرابه، پراکندگی زباله و خطر برای محیط زیست)، فضای سبز (نگه‌داری و ایجاد پارک‌ها و فضای سبز) و ترافیک (رعایت قوانین و عبور و مرور صحیح)، در رشته‌های شعر طنز، داستان کوتاه، کاریکاتور، عکس، فیلم کوتاه و پوستر برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیش‌تر می‌توانند به نشانی: shahrefarhang93.persianblog.ir مراجعه کنند. کرنا