کد خبر: 75944

نماینده ولی‌فقیه در کرمان:

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان گفت: آمریکا با این ادبیات که گزینه نظامی روی میز است، دردهای خودش را در ظاهر تسکین می‌دهد و خودشان هم می‌دانند که جلودار حق نیستند.

کرمان خبر/ آیت‌الله سیدیحیی جعفری صبح امروز در جمع فعالان بسیج سازندگی استان کرمان اظهار داشت: موجب افتخار است و انقلاب را همین بسیجیان اداره کرده‌‌اند، عظمت بسیجی را همین بس که امام خمینی (ره) می‌فرمایند «من بسیجی‌ام و امیدوارم خداوند مرا با بسیجیانم محشور بفرماید».

امام جمعه کرمان خاطرنشان کرد: بسیجی فردی است در هر زمان که به آن نیاز است در صحنه باشد و با جان و دل برای اسلام کار کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه آمریکا هیچ غلطی نسبت به مردم ایران نمی‌تواند بکند، گفت: جنگ تحمیلی در شرایطی که از نظر نظامی بسیار ضعیف بودیم، اعجازی الهی بود و توانستیم با قدرت ایمان که در دل مردم بود، پیروز شویم و امروز بسیار قدرتمند هستیم.

وی بیان کرد: آمریکا با این ادبیات که گزینه نظامی روی میز است، دردهای خودش را در ظاهر تسکین می‌دهد و خودشان هم می‌دانند که جلودار حق نیستند.

جعفری تصریح کرد: در قرآن به صراحت آمده است، یهود و نصارا از ما راضی نمی‌شوند مگر اینکه کاملا در اختیارشان باشیم، آمریکا و چند کشور اروپایی بسیار زورگو هستند و برای همه مردم جهان به اثبات رسیده است، اما ما زیر بار حرف زور نخواهیم رفت.

وی اذعان داشت: ما باید افشاگری کنیم تا جنایات مزدوران آل‌سعود بیشتر آشکار شود، آنها با مردم یمن چه کردند، مردمی بی‌آزار که ابزار نظامی خاصی ندارند و برای کسی و جایی تهدید باشند، این مردم بیش از یک ماه زیر باران بمب آل‌سعود هستند و جامعه جهانی و مزدوران آنها نه تنها این اقدام را عملی ناپسند نمی‌دانند، بلکه به آل‌سعود کمک می‌کنند.

جعفری گفت: یمنی‌ها اعلام کردند در وضع اسف‌باری از نظر غذا و دارو هستند، اما سازمان ملل و شورای امنیت ساکت و صامت نشسته و در بهترین حالت ابراز تاسف کرده‌اند، کار رژیم صهیونیستی و همراهانش همه روزه ترور و آدم‌کشی است و این کار را ادامه می‌دهند، ام باید منتظر عذابی الهی باشند.

وی خاطرنشان کرد: ضررهایی که مزدوران استکبار به ایران اسلامی زدند از اول انقلاب تاکنون بسیار است، ضرری که در جنگ تحمیلی به ما زده شد، کم نیست. انسان وقتی جانبازان بدون دست و یا قطع نخاع را می‌بیند، آتش می‌گیرد و ما افتخار می‌کنیم که برای دفاع از دین، وطن و ناموسمان جنگیدیم.

جعفری با بیان اینکه تعامل با دنیا باید داشته باشیم، افزود: برخلاف تلاش بسیار فرزندان ایران در مذاکرات هسته‌ای ادبیات آمریکا تغییر نکرده و دوست دارند با تهدید کار خود را پیش ببرند و ما امیدواریم در این مذاکرات پیروز شویم.

وی عنوان کرد: مقام معظم رهبری فرموده‌اند، ادامه مذاکرات را با تهدید موافق نیستند و روز گذشته جواب آمریکا را دادند و مسئولان ما در کشور نباید به کار پشت میز بسنده کنند و باید تلاش داشته باشند.

امام جمعه کرمان تاکید کرد: سئوال این جاست که اگر ایران بخواهد شکایت آمریکا را بکند به چه سازمانی مراجعه کند، کشور آمریکا و چند کشور کنارش هر کشوری را بخواهند تحریم و یا تهدید می‌کنند، اما در هر حال پیروزی نهایی با ملت ایران است.

جعفری تصریح کرد: جمهوری اسلامی و همراهانش بینی استکبار را به خاک می‌مالند و این را همه بدانند، ما در بعد نظامی واقعا قوی هستیم و امروز مانند جنگ تحمیلی برای سلاح به کشورهای دیگر نمیاز نداریم، این فطرت استکبار است که زور بگوید، اما در نهایت آنها شکست سختی می‌خورند. فارس