کد خبر: 75983

معاون اداره‌کل ورزش و جوانان کرمان:

معاون توسعه و امور ورزش اداره‌کل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: متمرکز برگزار کردن بازی‌ها یکی دیگر از نواقص وارده به برگزاری بازی‌های لیگ استان است.

به گزارش کرمان خبر، ناصر گل‌محمدی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمان در مورد مسابقات لیگ والیبال باشگاه‌های استان کرمان اظهار داشت: وقتی ما صحبت از برگزاری لیگ استان می‌کنیم، یعنی اینکه نباید مردم استان کرمان از تماشای مسابقات و بازی‌های ورزشی محروم باشند.

وی گفت: زمانی کهاستان کرمان 12 شهرستان داشت، بازی‌های لیگ استان با 12 و یا 11 تیم برگزار می‌شد‌، اما اکنون که از بیش از 20 شهرستان تشکیل شده‌، مسابقات را ‌با 11 تیم برگزار می‌کنیم، نشان از کم توجهی ما به شهرستان‌ها دارد.

گل‌محمدی ابراز داشت: البته به نظر من متمرکز برگزار کردن بازی‌ها نیز یکی دیگر از اشکال‌ها و نواقص‌ وارده به بازی‌های لیگ استان کرمان است‌، وقتی ما لیگ استان را متمرکز برگزار کنیم، یعنی از هدف اصلی خود دور شده‌ایم.

وی ادامه داد: وقتی ما می‌گویم اسپانسرها آمده‌اند و از تشکیل باشگاه‌ها برای حضور در بازی‌ها حمایت کرده‌اند، پس اسپانسرها و تیم‌ها باید توانایی پرداخت حداقل هزینه‌ها را برای رفت و آمد در محدوده استان کرمان را داشته باشند.

گل‌محمدی گفت: به نظر من وقتی لیگ استان در کرمان برگزار شود و جوان‌های ‌رفسنجانی‌، سیرجانی و جیرفتی از دیدن بازی‌ها محروم شوند و دیگر انگیزه‌ای برای بازیکنان وجود ندارد.

معاون توسعه و امور ورزش اداره‌کل ورزش و جوانان استان کرمان بیان داشت: یکی از اثرات منفی متمرکز برگزار کردن بازی‌ها‌، عدم استفاده تیم‌های شهرستان‌ها از نیروهای بومی است.

وی ادامه داد: در اغلب تیم‌ها بازیکنان شهرستان کرمان بازیکنان اصلی بودند و اگر بازیکنی به طور مثال از جیرفت هم در تیمی بود، بازیکن نیمکت‌نشین بود.

گل‌محمدی عنوان کرد: در صورتی که اگر بازی‌ها در شهرستان‌ها به صورت رفت و برگشت برگزار شود، آن وقت بازیکن بومی هر شهرستانی از انگیزه زیادی برای بازی کردن برخوردار هستند و در مورد کشف استعدا‌دها هم ‌می‌توانستیم به نتایج بهتری برسیم.

وی رشد والیبال کشورمان را یکی از عوامل رونق والیبال در سطح کشور دانست و عنوان کرد: یکی از فواید برگزاری بازی‌ها لیگ در استان ایجاد شور نشاط ورزشی است.

گل‌محمدی افزود: اگر ما بتوانیم با استفاده درست از ظرفیت‌ها و حضور اسپانسرها از این شور و نشاط در مسیر توسعه و موفقیت والیبال در شهرستان‌های استان استفاده کنیم، قطعا می‌توانیم در سال‌های آتی از هر شهرستان چند بازیکن شاخص را به تیم‌های استانی حاضر در لیگ‌های کشوری تحویل دهیم‌.

وی در پاسخ به سئوالی پیرامون حضور بازیکنان غیر‌بومی در لیگ استان کرمان تصریح کرد: قطعا این موضوع هم آینده خوبی برای افزایش کیفیت فنی بازی‌ها بوده است‌.