کد خبر: 76031

اختلاف داخلی حقیقت را فاش کرد؛

حوزه ی تشکل های دانشجویی همیشه مورد توجه و سو استفاده ی احزاب بدلی و کم توان در عرصه سیاسی بوده است و حمایت های مالی از آنان همواره مورد انتقاد شدید دانشجویان بوده و هست.

به گزارش کرمان خبر، سایت بهاران نیوز که زیر نظر یکی از مسؤولان تشکلهای دانشگاه آزاد اداره می شود با انتشار تصویر پیامک دبیرخانه تشکلهای دانشگاه آزاد نوشت:

صبح دیروز پیامکی شبیه بیانیه های محکومیت حملات رژیم صهیونیستی به فلسطین از جانب کشورهای غربی که بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند تا حمایت از مظلومان، از طرف اداره کل تشکل های دانشگاه آزاد برای اعضای تشکل های دانشجویی ارسال شد متن عجیب و قابل تحلیل این پیام به شرح ذیل است:

 

http://jahannews.com/images/docs/files/000422/nf00422111-2.jpg


فعالان محترم تشکلها
با سلام، خوشبختانه با حمایت و تدبیر شما فضای تشکلها بر مدار قانونگرایی و عدالت قرار گرفته است. تشکیل منظم هیات نظارت مرکزی و تصویب شورای معین آن در سال جاری، برگزاری انتخابات اتحادیه ها بر مدار انصاف توسط ناظرینی عادل و کارکشته و واگذاری چینش سمتها به خود منتخبین دست عده ای حقیر و ناچیز مواجب بگیر احزاب را از مهندسی جریانات تشکلها کوتاه کرده است و آخرین حلقه های پسمانده آنها نفسهای واپسین خود را میکشند. لذا توصیه می نماید که مراقبت شود در این روزهای واپسین، استقلال و متانت طبع شما عزیزان مورد سو استفاده ایشان در فضای مجازی و … قرار نگیرد. بحمدلله آنچنان درسی عنقریب خواهند گرفت که دستمایه طنز و تحقیرآیندگان خواهند شد.
و من ا… التوفیق
/ دبیرخانه تشکلها”
 

http://jahannews.com/images/docs/files/000422/nf00422111-1.jpg


به گزارش بهاران، به دنبال این پیامک می توان گفت که به طور حتم قانونگرایی نمی تواند چیزی شبیه لغو برنامه های تشکل های دانشجویی به دستور اداره امور مربوط به تشکل های دانشجویی و دخالت در امور تشکل ها باشد. امری که در طی دو سال گذشته بارها اعتراض دانشجویان را در پی داشته است.

خبر افشاگری بهاران
http://jahannews.com/images/docs/files/000422/nf00422111-3.jpg


اما نکته بعدی این است که هنوز هدف حمایت از برخی اعضای احزاب خاص که سابقه مطلوبی در میان جبهه اصلاح طلبان و شخصیت هایی نظیر آیت الله هاشمی رفسنجانی و رییس جمهور اصلاحات ندارند مشخص نیست. اعضای یکی از این احزاب اخیرا با ارایه طرحی از اداره کل تشکل های دانشگاه آزاد طلب حمایت مالی نموده اند. حوزه ی تشکل های دانشجویی همیشه مورد توجه و سو استفاده ی احزاب بدلی و کم توان در عرصه سیاسی بوده است و حمایت های مالی از آنان همواره مورد انتقاد شدید دانشجویان بوده و هست. پیامک اخیر اداره کل تشکل ها حاوی پیام های مبهمی است که آن را از سایر پیامک ها متمایز می کند. اینکه انگار در فضای مجازی نسبت به موارد مطرح شده در این پیامک واکنش های موثری از سوی اعضای تشکل ها صورت گرفته است و اداره کل تشکل های دانشگاه آزاد را مجبور به پاسخگویی و شفاف سازی نموده است.

لازم به ذکرست در آینده ای نزدیک گزارشی جامع از تخلفات مالی در اداره رسیدگی کننده به امور تشکل های دانشگاه آزاد منتشر می شود.

انتشار سند فعالیت انتخاباتی دانشگاه آزاد

 

به گزارش جهان، دانشگاه آزاد در دوره مدیریت عبدالله جاسبی، از چهره های مورد حمایت و نزدیک به هاشمی رفسنجانی، همواره از سوی منتقدان به سوء استفاده از این دانشگاه در راستای مسائل انتخاباتی متهم بوده است. و در این باره اسنادی نیز تاکنون در رسانه‌‌ها منتشر شده است.

یکی از اسناد مورد اشاره منتقدین درباره تلاش‌های انتخاباتی مسئولان دانشگاه آزاد، به صورتجلسه‌ای مربوط می‌شود که طی آن حسین امیدوار، مشاور عبدالله جاسبی و مدیرکل وقت تشکل‌های سیاسی دانشجویی دانشگاه آزاد، از اساتید و دانشجویان و تشکلهای این دانشگاه می خواهد که در انتخابات ۸۸ از میرحسین موسوی حمایت کنند.
 

http://jahannews.com/images/docs/files/000348/nf00348865-1.jpg

http://jahannews.com/images/docs/files/000348/nf00348865-2.jpg

http://jahannews.com/images/docs/files/000348/nf00348865-3.jpg


در این جلسه که اساتید دانشگاه و نماینده جاسبی و برخی از مسئولین تشکلهای دانشجویی حضور دارند، پس از بحث های مفصل، در نهایت تصمیم گرفته می شود که دانشگاه آزاد از طریق اساتید و تشکل ها به طور رسمی با ستاد موسوی همکاری کنند.

همچنین در این جلسه برنامه ریزی می شود که از میرحسین موسوی در دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات که فائزه و فاطمه هاشمی در آن حضور دارند دعوت بعمل آید.

علاوه بر این سند نیز، در برهه‌هایی اسناد و گزارش هایی در خصوص نقش برخی از مدیران ارشد دانشگاه آزاد در حوادث پس از انتخابات ۸۸ منتشر شده بود.جهان نیوز