کد خبر: 76045

مدیرعامل ستاد دیه استان کرمان گفت: در کل از تعداد 238 نفر زندانی جرایم غیرعمد، 16 نفر از سال 92 و161 نفر نیز از سال 93 وارد زندان‌های استان شده‌اند، 61 نفر نیز از ابتدای سال جاری وارد زندانی‌های استان شده‌اند، به تعبیر بهتر تقریبا هر روز یک نفر برای مهریه وارد زندان‌های استان کرمان می‌شود.

کرمان خبر/ "سید حجت‌الله موسوی قوام" صبح امروز 22 اردیبهشت ماه در نشست اعضاء هیات مدیره ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه با اشاره به عملکرد این ستاد در سال گذشته گفت: در سال گذشته موفق به برگزاری 21 جلسه هیات مدیره با 26 مصوبه و 32 جلسه کمیسیون تشخیص وام شدیم که در طی این جلسات با رسیدگی به تعداد 206 پرونده، آزادی 185 زندانی با پرداخت پنج میلیارد و 672 میلیون و 962 هزار ریال رقم خورد.

 

وی ادامه داد: حدود 48 نفر از طریق کمک‌های خیرین با پرداخت 345 میلیون و 800 هزار تومان، 54 نفر از طریق ستاد دیه کشور،31 نفر از طریق اعتبارات بانکی، چهار نفر از طریق بیمه توسعه تعاون ،43 نفر اخذ شاکی بدون پرداخت وجه نقد آزاد شدند.

 

قوام اظهار کرد: یکی از کارهای مهم دولت در این راستا مذاکره با شاکیان بود که خوشبختانه توانستیم با 149 نفر از شاکیان صحبت کنیم و در نهایت موفق به تخفیف و گذشت 18 میلیارد تومان شدیم.

 

مدیرعامل ستاد دیه استان کرمان با اشاره به برگزاری جشن گلریزان در سال گذشته تصریح کرد: در جشن گلریزانی که با حضور خیرین شهرستان زرند برگزار شد موفق به دریافت 331 میلیون و 350 هزار تومان شدیم که 76 میلیون و 600 هزار تومان مربوط به خیرین و مابقی را کرمان تعهد کرد.

 

وی افزود: در جشن گلریزان دانشکده پزشکی 40 میلیون تومان نیز جمع‌آوری شد که تا بحال 20 میلیون آن پرداخت گردیده و مابقی تا شهریور ماه وصول خواهد شد.

 

قوام اظهار کرد: علی‌رغم اینکه جز ستادهای موفق کشور هستیم ولی تا کنون در طول دوران خدمت در این ستاد، متاسفانه آمار ستاد هیچگاه به زیر صد نفر نرسیده است.

 

وی افزود: طی استعلامی که از زندانی‌های استان شده است تاکنون 238 نفر زندانی جرائم غیرعمد در زندان‌های استان وجود دارند.

 

 

مدیرعامل ستاددیه استان کرمان اظهار کرد: در سال گذشته متاسفانه 40 نفر بدهکار دیه در بحث تصادفات، 40 نفر چک برگشتی و 131 نفر در حوزه مهریه و 16 نفر به دلیل نپرداختن نفقه راهی زندان شده‌اند.

 

قوام ادامه داد: در کل از تعداد 238 نفر زندانی جرایم غیرعمد، 16 نفر از سال 92 و 161 نفر نیز از سال 93 وارد زندان‌های استان شده‌اند و61 نفر نیز از ابتدای سال جاری ورودی زندانی‌های استان بوده‌اند به گونه‌ای که هر روز یک نفر برای مهریه وارد زندان‌های کرمان می‌شود.

 

 

مدیرعامل ستاد دیه استان کرمان تصریح کرد: با دستورالعملی که صادر شده است ستاد دیه دیگر قادر به پرداخت وجه نقد به صورت بلاعوض نبوده و تمام کمک ها به صورت وام قرض‌الحسنه در اختیار زندانیان قرار می‌گیرد ضمن آنکه شخص باید حتما زندانی بوده باشد و پرونده آن از طریق زندان تکمیل شود.

 

وی اظهار کرد: اگرچه جمع کردن این سفره کاری بسیار دشوار است اما باید تمام تلاش خود در این راستا بکار گیریم. ایسنا