کد خبر: 76113

مدیرعامل هلال احمر کرمان:

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان گفت: سرعت حضور جمعیت نیروهای هلال‌احمر استان کرمان برای امداد و نجات در حوادث از میانگین کشوری هم پایین‌تر است.

کرمان خبر/ علی گنج‌کریمی صبح امروز در دیدار جمعی از کارکنان جمعیت هلال احمر استان کرمان با استاندار اظهار داشت: تغییراتی در جمعیت هلال‌احمر استان کرمان برای بهره‌گیری از توان و تجربه نیروها انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه نیروی حذفی در تغییرات جمعیت هلال‌احمر استان کرمان نداشتیم، بیان داشت: سعی کردیم از توان نیروهای داخل جمعیت هلال احمر استفاده کنیم و پایبندی به شعارهای هلال‌احمر از جمله بی‌طرفی، بی‌غرضی و استقلال ملاک اصلی برای انتخاب افراد بود.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان تصریح کرد: سعی ما در جمعیت هلال‌احمر بر این است که از آمارسازی پرهیز کنیم و به سمت کار کیفی برویم و کار خود را به دور از هیاهوهای بیهوده انجام دهیم.

گنج‌کریمی خاطرنشان کرد: سرعت حضور جمعیت نیروهای هلال‌احمر استان کرمان برای امداد و نجات در حوادث از میانگین کشوری هم پایین‌تر است و خلبانان‌های پرواز را در آشیانه بالگرد هلال‌احمر مستقر کردیم تا عملیات‌های امدادی را با سرعت بیشتر پیگیری کنیم.

وی از راه‌اندازی جمعیت هلال‌احمر در قلعه‌گنج و رودبار خبر داد و بیان داشت: مسئولان این مراکز معرفی شدند و مشغول به کار هستند و امیدواریم بتوانیم مجوز راه‌اندازی جمعیت هلال‌احمر فاریاب به عنوان یکی از شهرستان‌های پرحادثه را هم با حمایت استاندار کرمان بگیریم.

گنج‌کریمی یادآور شد: در جمیت هلال‌احمر استان کرمان به سمت فروش خدمات می‌رویم تا درآمدزایی برای افزایش توان اجرای ماموریت‌ها داشته باشیم.

وی از آموزش همگانی برای ترویج فرهنگ خودامدادی و تعامل حداکثری با شوراها و دهیاران برای تسریع امدادرسانی خبر داد و عنوان کرد: در امدادرسانی به مفقودی‌هایی که در کوهستان و یا کویر داشتیم، افراد محلی بهترین یار و مددکار جمعیت هلال‌احمر بودند و هر چه پیوند بیشتر و آگاهی‌رسانی به افراد محلی افزایش یابد این امر در سرعت امدادرسانی موثر است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان تصریح کرد: به جمعیت هلال‌احمر کشور برای سرمایه‌گذاری در استان کرمان اعلام آمادگی کرده‌ایم تا سرمایه‌گذاری جمعیت‌هلال در کرمان با نگاه‌های خوب استاندار کرمان در حوزه جذب سرمایه دنبال کنیم و قول‌های مساعدی هم در این زمینه گرفته‌ایم.

گنج‌کریمی همچنین چابک‌سازی جمعیت هلال‌احمر و پرهیز از تمرکز نیروها در ستاد مرکزی، سرکشی از شعبه‌های هلال‌احمر و پرهیز از تک‌روی و استفاده از خرد جمعی را از دیگر اولویت‌ها و سیاست‌های جمعیت هلال‌احمر استان کرمان اعلام کرد.

وی با یادآوری این موضوع که انتخابات شوراهای اجرایی و هیئت رئیسه هلال‌احمر استان کرمان در سال آینده برگزار می‌شود بر تلاش برای انتخاب بهترین‌ها تاکید کرد.

این مسئول از پیگیری‌ها برای راه‌اندازی مرکز بین‌المللی آموزشی هلال‌احمر در بم خبر داد و افزود: سایت جدید جمعیت هلال‌احمر استان کرمان امروز به دست استاندار کرمان بازگشایی می‌شود. فارس