کد خبر: 76151

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان:

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان گفت: صبح امروز زنگ انتخابات در استان کرمان نواخته شد.

به گزارش کرمان خبر، حمید ذکاء‌اسدی اظهار داشت: صبح امروز زنگ انتخابات با آغاز فعالیت رسمی ستاد انتخابات در استان کرمان به صدا در آمد.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی با عنوان سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی بیان داشت: همه آحاد مردم به ویژه فعالان و گروه‌های سیاسی بحث همدلی و همزبانی را مدنظر قرار دهند تا شاهد برگزاری انتخاباتی بانشاط و امن در استان کرمان باشیم.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان ادامه داد: شعار همدلی و همزبانی سرلوحه کار استاندار کرمان، مسئولان و دست‌اندرکاران انتخابات قرار دارد.

ذکاء‌اسدی اضافه کرد: منشور اخلاق انتخاباتی و عقلانیت سیاسی گروه‌ها و فعالان سیاسی در استان کرمان به دستور استاندار کرمان تدوین شد و امیدواریم همگان به این منشور پایبند باشند و به آن عمل کنند و ان‌شاء‌الله این منشور موجب عقلانیت سیاسی و اخلاق خوب انتخاباتی شود.

وی همچنین نقش رسانه‌ها را در برگزاری انتخابات سالم و با نشاط موثر خواند و خواستار ارائه پیشنهادات و نظرات اصحاب رسانه در زمینه انتخابات شد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان یادآور شد: کرمان نخستین استانی است که به بسته اخلاق انتخاباتی دست پیدا کرده و این بسته شامل قانون فعالیت احزاب و گروه‌ها و  آیین‌نامه اجرایی آن، مصوبات شورای تامین، اختیارات استانی و منشور اخلاقی انتخاباتی است.فارس