کد خبر: 76194

ترقی: ما نمی توانیم، تفکر رسوبی رژیم گذشته است

حضرت امام از بدو پیروزی انقلاب اسلامی خودباوری را در بین جامعه رشد دادند که بر اساس آن تفکر مردم ما توانستند نه تنها با دستان خالی جنگ را به پایان برسانند که بعد از آن هم توانسته مسیر رشد و توسعه را بر اساس عزت و افتخار دنبال کند.

حمید رضا ترقی  در تشریح علت تکیه صاحبان این تفکر به مدعای خوداظهار داشت: دارندگان این تفکر صحت مدعای خود را تحریم هایی می دانند که آمریکا و چند کشور دنباله رواش علیه ایران اسلامی اعمال کرده اند. برخی در داخل اعتقاد دارند که اگر ما همراه غربی ها نشویم و از سیاستهایی آنها تبعیت نکنیم آنها مانع رشد و پیشرفت کشور می شوند.

به گزارش کرمان خبر به نقل از سراج 24 ،این فعال سیاسی درتبیین ویزگیهایی تفکر ما نمی توانیم افزود:صاحبان این تفکر باور دارند که  اگر در هر عرصه ایی اعم از صنعتی، اقتصادی و حتی فرهنگی سیاسی می خواهیم رشد کنیم باید با غرب همراه شد و برای تحقق این تفکر نیز لازم است که ما تغییر اساسی در سیاست خارجی نظام که همان مبارزه با استکبار جهانی و آمریکاست بدهیم  و در نتیجه شاهد تغییر رفتارمان در عرصه بین المللی باشیم.

وی افزود: صاحبان این تفکر که شعار ما نمی تواینم را مطرح می کنند  هم جهت و همگرای با غرب که بدنبال تغییر رفتار انقلاب اسلامی نسبت به استکبار جهانی است عمل می کنند.

ترقی با بیان اینکه این نگاه در تناقض جدی با باور امام و مقام معظم رهبری است اظهار داشت:  حضرت امام از بدو پیروزی انقلاب اسلامی خودباوری را در بین جامعه رشد دادند که بر اساس آن تفکر مردم ما توانستند نه تنها با دستان خالی جنگ را به پایان برسانند که بعد از آن هم توانسته مسیر رشد و توسعه را بر اساس عزت و افتخار دنبال کند

وی ادامه داد: در سایه همین تفکر امروز به  پیشرفت هایی در عرصه هسته ایی ، ناو تکنولوژی و در بقیه حوزه های علمی ، صنعتی و ودفاعی دست یافته ایم که فقط مرهون تفکر خودباوری و شعار ما می توانیم  است. این شعار ما را از وابستگی در زمینه ها مختلف به غرب رها کرده و ما را به یک استقلال واقعی رسانده و  باطل بودن شعار ما نمی توانیم را نیز تثبیت کرده است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با یادآوری اینکه صاحبان این تفکر در هنگامه انتخابات ریاست جمهوری شعار می دادند که تنها ما می توانیم کشور را نجات دهیم، گفت: شعارهای انتخاباتی بی اطلاعی از اجرا و عدم ارزیابی مدعیان این شعارها در حوزه عمل است . در واقع اگر تغییر مدیریت در کشور داده شود و در این راه به کار آمدی افراد توجه بشود به راحتی می توان بر مشکلات فائق آمد وتنها تغییرات افراد حلال مشکلات نیست بلکه سپردن امور به افراد کارآمد و شایسته تر است که می تواند مشکلات کشور را حل کند. این فعال سیاسی ادامه داد: طراحان شعار تدبیر در صورتی می توانند مشکلات را حل کنند که همراه با کار آمد سازی نیروی انسانی و استفاده از ظرفیت های فراموش شده و مورد غفلت گرفته ایی باشد که متاسفانه بدلایل خطی و جناحی از ظرفیت های آنها استفاده نمی شود.  

ترقی همچنین با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی مهمترین وظیفه نیروهای وفادار به آرمانهای نظام را معرفی  کسانی به مردم دانست که به ظرفیت هایی داخل کشور برای حل معضلات ایمان دارند.

وی ادامه داد: باید عاملان به تفکر ما می توانیم را برای تصدی مسئولیت سنگین مجلس شورای اسلامی به مردم معرفی کنیم .

ترقی همچنین در توصیه به افرادی که می خواهند در این انتخابات حضور داشته باشند گفت: عناصری که می خواهند برای ایفای نقش در مجلس شورای اسلامی خود را به مردم معرفی کنند برتوانمندیها و خلاقیت های خود در حل مشکلات کشور تکیه کنند و از تخریب دیگران بپرهیزند تا از این طریق جامعه را به سمت افرادی هدایت شود که واقعا ً حلال مشکلات کشور و ریل گذار درستی برای دولت و توسعه کشور باشند و با تکیه بر توانمندیهای داخلی کمک کنندتا کشور به چشم انداز افق توسعه خود دست یابد .