کد خبر: 76384

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان:

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان گفت: سرمایه‌گذاری در حوزه جوانان کرمان افزایش یابد

به گزارش کرمان خبر ، آیت‌الله سید‌یحیی جعفری در دیدار با جمعی از اهالی خانواده ورزش و جوانان استان کرمان اظهار داشت: متاسفانه در این دوره عوامل متعددی برای به انحراف کشیدن جوانان برنامه‌ریزی می‌کنند و از آنجایی‌که قشر جوان رکن اساسی و مهم جامعه هستند لذا به‌کار گرفتن درآمدهای ملی در راستای پرورش جوانان هرگز به مثابه ‌هزینه نیست بلکه برعکس نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به پیامدهای سوء ماهواره‌ها ‌و گروه‌های تکفیری بیان کرد: لازم است پیش از آنکه جوانان ما‌ را به انحراف و گمراهی بکشانند‌، آنها را دریابیم و باید با انتقال مفاهیم درست دین جوانان خود را در برابر ترویج تفکرات جاهلی ایمن کنیم‌.

آیت‌الله سید‌یحیی جعفری خاطرنشان کرد: سرمنشا تمام‌ بدبختی‌های بشریت‌ در تمام تاریخ جهل و نادانی بوده است، لذا اگر بتوانیم دین را به درستی درک کنیم و بفهمیم قطعاً جوانان به معنی و ‌مفهوم آن پی می‌برند.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در رابطه با اهمیت قشر جوان افزود: از نظر ایشان، جوانان باید در سه بخش تحصیل، تهذیب و ورزش گام بردارند تا در برابر خطرات و انحراف‌ها بیمه باشند.

وی توصیه کرد: جوانان نباید در حوزه تحصیل به کم قناعت کنند و لازم است با تحمل سختی‌ها به مدارج عالی علمی دست یابند.

جعفری عنوان کرد: جوانان باید اهل مطالعه، تحقیق و پژوهش باشند تا بتوانیم از میان جمعیت آنان افراد دانشمند و کاردانی را به جامعه و مدیریت‌های کشور معرفی کنیم.

وی گفت: این یک اشتباه محض است که جوانان به یک مدرک لیسانس قناعت ‌کنند، آن‌ها باید با جدیت بیش‌تر به درس خواندن و پژوهش‌های خود ادامه دهند تا از این طریق بتوانند در راه پیشرفت و تعالی کشورمان قدم بردارند و نسبت به خون شهدا ادای تکلیف کنند.

تسنیم