کد خبر: 76396

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان:

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان گفت: اساس مسئله مهدویت مورد اجماع همه مذاهب و مردم دنیاست و همه اعتقاد دارند سرانجام مصلحی می‌آید و جهان را نجات می‌دهد، اما اینکه آن مصلح چه کسی است در هر یک از این ادیان نظر متفاوتی دیده می‌شود.

کرمان خبر/ حجت الاسلام سید‌یحیی جعفری صبح امروز در جلسه شورای اداری استان در محل تالار شهید مرتضوی استانداری ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد خجسته حضرت مهدی (عج) اظهار داشت: فضیلت ماه شعبان برای همه روشن است که ماه پیامبر اعظم(ص) است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه پیغمبر روزه ماه شعبان را به روزه ماه رمضان متصل می‌کردند و تمام ماه شعبان را روزه می‌گرفتند عنوان کرد: ماه رجب و شعبان مقدمه‌ای برای درک ماه مبارک رمضان و درک لیله القدر است.

وی با تسلیت 14 خرداد سالروز ارتحال بینانگذار جمهوری اسلامی عنوان کرد: امام راحل و شهدا خدمات زیادی به نظام جمهوری اسلامی کردند و همه ما باید پیشرفت امروز جامعه را مدیون تلاش‌های آن‌ها بدانیم.

نماینده ولی فقیه خاطرنشان کرد: اساس مسئله مهدویت مورد اجماع همه مذاهب و مردم دنیاست و همه اعتقاد دارند سرانجام مصلحی می‌آید و جهان را نجات می‌دهد، اما اینکه آن مصلح چه کسی است در هر یک از این ادیان نظر متفاوتی دیده می‌شود.

وی افزود: ما مسلمانان شیعه اثنی عشری براساس مدارک معتبر به ظهور امام زمان (عج) اعتقاد داریم و باید تمام سعی خود را برای فراهم کردن شرایط ظهور ایشان به‌کار گیریم.

وی گفت: حقانیت شیعه از روز روشن‌تر است و پیامبر اعظم (ص) فرمودند «مسئله ظهور آنقدر قطعی است که اگر از عمر روزگار باقی نماند مگر یک روز، خداوند همان روز را طولانی می‌کند تا مردی از خاندان من را مبعوث کند که هم اسم و هم کنیه من است، او می‌آید و زمین را پر از عدل و داد می‌کند، پس از آنکه از ظلم و جور پر شده باشد». تسنیم