کد خبر: 76417

یکی از روزنامه نگاران مستقر در شهر قامشلو از توابع استان حسکه در سوریه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در اربیل، نسبت به سرنوشت جان 600 کرد سوری که بین آتش داعش و ارتش ترکیه گیر کرده اند، هشدار داد.

کرمان خبر/ مسعود محمد روزنامه نگار با اعلام این مطلب گفت: 600 شهروند کرد سوری در روستای 'کرگی سپی' در 5 کیلومتری شهر تل ابیض، به دلیل تهدید داعش منطقه خود را ترک کرده و روانه مرزهای ترکیه شده اند.

وی افزود: داعش تهدید کرده است که روستای ' گرکی سپی ' باید تخلیه شود وگرنه این افراد را به قتل خواهد رساند، از این رو مردم به مرزهای ترکیه پناه آورده اند، اما نیروهای ارتش ترکیه به سوی آنان تیراندازی می کنند.

این روزنامه نگار کرد سوری اضافه کرد: داعش این مردم را هدف قرار داده و اگر برگردند کشته می شوند اما ارتش ترکیه با علم به این تهدید به سوی مردم تیراندازی می کند.

وی از طریق ایرنا از سازمانهای بین المللی خواست نسبت به این سیاست ترکیه واکنش نشان داده و موضع گیری کنند، چرا که دولت ترکیه با جان 600 سوری بازی می کند و یک فاجعه انسانی در راه است.

مسعود محمد می گوید: کردها امروز سنگر مبارزه با داعش شده اند و اگر دست داعش به این مردم برسد همه را از دم تیغ خواهد گذراند.

روستای 'گرکی سپی' در غرب تل ابیض در نزدیکی مرز سوریه واقع شده است.ایرنا

ادامه اخبار