کد خبر: 76616

مدیر اداره راه و شهرسازی کرمان:

مدیر اداره راه و شهرسازی شهرستان کرمان گفت: 500 هکتار زمین در شهرستان کرمان رفع تصرف شده که 60 هکتار آن اراضی دولتی و بقیه مستثنیات و تغییر کاربری غیرمجاز بوده است.

به گزارش کرمان خبر، محسن کاظمی صبح امروز در حاشیه بازدید خبرنگاران از اراضی دولتی رفع تصرف شده در طاهر‌آباد و ده‌بالا اظهار داشت: مردم، شهرداران، دهیاران و بخشداران می‌توانند ساخت و سازهای غیرمجاز در محل زندگی خود را به اکیپ‌های راه و شهرسازی اطلاع دهند تا از زمین‌خواری جلوگیری شود.

وی بیان داشت: حریم و محدوده شهرها از سوی منابع طبیعی به راه و شهرسازی واگذاری شده است و ما وظیفه حراست از اراضی دولتی در این محدوده‌ها را داریم.

مدیر اداره راه و شهرسازی شهرستان کرمان ادامه داد: اگر اکیپ‌های گشتی راه و شهرسازی در حریم و محدوده شهرها حضور نداشته باشند، باز هم امکان تعرض به اراضی دولتی وجود دارد.

کاظمی اضافه کرد: پنج اکیپ گشت راه و شهرسازی در شهرستان کرمان فعالیت می‌کنند که سه اکیپ در شهر کرمان هستند.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا نیروهای گشت اداره کل راه و شهرسازی با زمین‌خواران درگیر هم می‌شوند، تصریح کرد: تاکنون درگیری فیزیکی بین نیروهای ما و زمین‌خواران به وجود آمده است، حتی یکی از نیروها به مدت یک هفته بستری شد.

مدیر اداره راه و شهرسازی شهرستان کرمان اضافه کرد: اراضی تصرف‌شده در واقع ارثی است که از 10، 15 سال قبل به ما رسیده است و با توجه به اعمال قانون‌های صورت گرفته شاهد کاهش تصرفات جدید در شهر کرمان هستیم.

کاظمی خاطرنشان کرد: 500 هکتار زمین در شهرستان کرمان رفع تصرف شده که 60 هکتار آن اراضی دولتی و بقیه مستثنیات و تغییر کاربری غیرمجاز بوده است.

وی با اشاره به اینکه شیب‌های شیروانی در جاده‌های شهرستان کرمان وجود دارد از آغاز عملیات رفع این نقاط حادثه‌خیز خبر داد و بیان داشت: این شیب‌ها موجب تلفات جاده‌ای می‌شوند و با ملایم شدن این شیب‌ها شاهد کاهش تلفات خواهیم بود.

کاظمی با بیان اینکه با همکاری پلیس راه نقاط حادثه‌خیز را شناسایی می‌کنیم، یادآور شد: شیب محور ماهان به بم در دوراهی راین در حال بهسازی است.

وی خاطرنشان کرد: تمام راه‌های شریانی و اصلی استان کرمان دو بانده شده‌اند.

 جمعی از خبرنگاران کرمان به همراه مدیر املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان و رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان کرمان از اراضی رفع تصرف‌شده در طاهرآباد و ده‌بالا بازدید کردند.فارس