کد خبر: 76707

اینبار در شمال غرب کشور خادم شوید

در راستای ایجاد بستر حضور خادمین افتخاری در مناطق عملیاتی دفاع مقدس به منظور خدمت به زائرین کوی شهیدان، شبکه مرکزی خادمین راهیان نور کشور از علاقه‌مندان حضور در سرزمین دفاع مقدس دعوت به نام‌نویسی کرد.

به گزارش کرمان خبر، احمد رحیمی‌زاده معاون زائرین و خادمین ستاد مرکزی راهیان نور کشور با اعلام این خبر گفت:هر ساله با خیل عظیم مشتاقان خدمت به زائران و میهمانان شهدا در سرزمین نور روبرو می‌شویم که سازماندهی، آموزش، اعزام و ارتباط با این عزیزان تدابیر مخصوص به خود را می‌طلبد.
وی افزود: بعد از ماه مبارک رمضان، بازه اوج حضور زائرین و مهمانان شهدا در سرزمین مجاهدت های خاموش در قالب راهیان نور شمال غرب استان های کردستان و آذربایجان غربی را شاهد خواهیم بود که به همین دلیل برای آماده سازی یادمان ها و ایجاد بستر میزبانی بهتر از مردم خادمین شهدا در مناطق مورد نظر حضور پیدا می کنند.
دبیر کمیته خادمین ستاد مرکزی راهیان نور کشور افزود: داوطلبین گرامی می توانند از روزهای اول تا دهم تیرماه به سامانه مرکزی ثبت نام خادمین شهدا به نشانی (khademin.koolebar.ir) مراجعه و با تکمیل فرم ثبت‌نام و گذراندن مراحل گزینش و آموزش‌های لازم به کسوت خادمی شهدا نائل شوند.
 
وی افزود: خادمان شهدایی که انتخاب می‌شوند در سه دوره به صورت متمرکز و پس از مشخص شدن یادمان‌ها و محل‌های خدمت و پس از طی دوره‌های آموزشی در قرارگاه مرکزی خادمین در شهر سنندج به مناطق مورد نظر اعزام می‌شوند.
معاون زائرین و خادمین ستاد مرکزی راهیان نور گفت: در راهیان نور شمال غرب امسال، خادمین شهدا در یادمان‌های تپه الله‌اکبر و باشگاه افسران سابق سنندج، دزلی و والفجر10 در سروآباد، شهدای زریوار و والفجر4 در مریوان، شهدای غریب سیرانبند و بوالحسن بانه، دارساوین و بولفت و دوپازا در سردشت، شهیدکاظمی و تمرچین در پیرانشهر حضور و به زائرین عزیز شهدا خدمات ارائه خواهند کرد.
رحیمی‌زاده خاطرنشان کرد: همه ساله تعداد زیادی از جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت در لباس خادم شهدا راهی یادمان‏‌ها و مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس می‎شوند که حال و هوای این تجربه زیبا به گونه‌ای است که راهیان نور، هر ساله شاهد افزایش تقاضای حضور داوطلبانه و ثبت‌نام قشرهای مختلف مردم با عنوان خادم شهدا است.
 
خادمین شهدای کربلای ایران برای ارائه نظر، پیشنهاد و انتقاد خود می‌توانند به سامانه ارتباط پیامکی 30001414 (روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد مرکزی راهیان نور کشور) تماس و مسائل مورد نظر خود را با مسئولان راهیان نور کشور مطرح کنند.