کد خبر: 77395

واکنش مولوی چاهانی شایعه عدم آزادی اهل تسنن در تهران:

مولوی چاهانی با بیان اینکه تفرقه مخرب ترین ابزار دشمنان برای نابودی مسلمانان است گفت:شبکه ها و سایتهای ضدانقلاب خیلی روی مسائلی که به نحوی باعث تفرقه شود مانور می دهند تا شکاف عمیق ایجاد کرده و بهره سیاسی خود را ببرند ولی تاکنون به لطف خدای متعال موفق نبوده اند.

کرمان خبر/ مولوی یونس چاهانی امام جمعه اهل تسنن منطقه رمشک شهرستان قلعه گنج واقع در جنوب کرمان در خصوص خبری مبنی بر پلمپ و تخریب مسجد اهل تسنن تهران و نداشتن آزادی اهل سنت به خبرنگار ما گفت:بنده شخصا از مسجد پونک تهران خبر ندارم و آن رامشاهده هم نکرده ام و نمی توانم صراحتا موضع خودم را بیان کنم ولی این اتفاق نباید  به گونه ای باشد که تفرقه افکنان و رسانه های ضد انقلاب خیالات خام خود را پیش ببرند.

وی درمحکومیت این تفرقه افکنی ها گفت: بنده این رامیتوانم بگویم که نظام جمهوری اسلامی مخالف مسجدسازی نیست و همانطور که مشاهده می کنیم حتی در کشورهای اروپایی نیز اقدام به ساخت مسجد کرده است و هم رهبر معظم انقلاب بر آباد نمودن مساجد و گسترش آنها توسط شیعه و سنی تاکید دارند و هم اینکه امام خمینی(ره) هم این مطلب رابیان فرموده اند.

مولوی چاهانی بیان کرد:درتمام کشورمساجد سنی و شیعه درکنار هم هستند و آرامش دارند لذا اگر کسی هم اقدامی خلاف این موضوع انجام دهد ما نمیتوانیم این را بحساب کشور و نظام بیاوریم.

وی با بیان اینکه تفرقه مخرب ترین ابزار دشمنان برای نابودی مسلمانان است گفت:شبکه ها و سایتهای ضدانقلاب خیلی روی مسائلی که به نحوی باعث تفرقه شود مانور می دهند تا شکاف عمیق ایجاد کرده و بهره سیاسی خود را ببرند ولی تاکنون به لطف خدای متعال موفق نبوده اند و اگر هم موضوعی پیش بیاید داخلی است و به خانواده ایران مربوط است و خود آن را می کنند و احتیاج به ورود نامحرمان نیست.

وی با اشاره به قول مساعد مسئولین در خصوص پیگیریموضوع پیش آمده گفت: دلسوزان نظام اجازه سواستفاده ار این مسئله را قطعا به احدی نخواهند داد و مسوولین بنابر مصلحت کشور مسئله رابخوبی حل خواهند کرد چرا که دشمنان درپی ایجاد تنش بین سنی وشیعه در داخل ایران متحد هستند.

امام جمعه اهل تسنن منطقه رمشک یاداور شد:به جز مسجد یاد شده مساجدمختلف دیگری هم درسایر نقاط تهران ساخته شده است و به طور مثال بنده با امام جمعه اهل سنت مسجد صادقیه تهران ارتباط نزدیکی دارم و هر هفته قریب به سه هزار نفر از اهل تسنن در نمازجمعه این مسجدشرکت می کنند.

وی گفت:امیدوارم که انچه که مصلحت نظام و اسلام است آنگونه مسائل از طریق ساز و کار قانونی خود حل و فصل شود و همانطور که تجربه هم نشان داده علماء اهلسنت هم مردم را به این راه فرا میخوانند زیرا رویکرد علما شیعه و سنی حفظ وحدت توصیه به پرهیز از تنش و تقریب مذاهب اسلامی است .

 

وی در پایان گفت:درکشورما اگرمشکلی پیش بیاید طبیعی است و ما خودمان میتوانیم ان را قانونا حل کنیم نیازی به مانوردادن و دخالت دشمنان و بیگانگان نیست ، مشکل یک خانواده بین خودخانواده حل خواهد شد و دولت و نظام ما هم به ماحق حل کردن مسائل مان را از راه قانون داده است.

  • علی |

    مولوی چاهانی چه کسی هست؟؟؟من نمیشناسم ایشون رو!!!!!

  • محمد |

    واقعا مهم ترین مسئله امروز اتحاد بین مسلون هاست.....

  • ناشناس |

    چاهانی از مولوی های شهر قلعه گنج استان کرمان هست