کد خبر: 77511

و این در حافظه مردم خواهد ماند ...

مراسم تشییع ده شهید غواص با حضور با شکوه مردم در حالی برگزار شد که حضور برخی کارمندان و مسئولین ادارات دولتی در این مراسم به یادماندنی کم رنگ بود. ...

کرمان خبر به نقل از آرمان؛ صبح یکشنبه مراسم تشییع ده شهید غواص با حضور باشکوه قشرهای مختلف مردم بافت برگزار گردید.

این مراسم از ساعت ۶:۳۰ دقیقه صبح روز یکشنبه بعد از قرائت زیارت عاشورا از مقابل ناحیه مقاومت بسیج سپاه بافت تا چهاراه صاحب الزمان(عج) برگزار شد.

بر کسی پوشیده نیست که این شهدا زمانی برای رفاه و آسایش ما جانشان را کف دست گرفتند و با دستهای بسته و لبهای تشنه با اقتدا به امام مظلومشان حسین(ع) شهید شدند.

حضور پر شور مردم بافت  در روز تشییع شهدا به یاد ماندنی بود. مردم آمدند تا بار دیگر با شهدا عهد ببندkد که ولی زمانشان را تنها نمی گذارند.

DSC08541

اما آنچه در این مراسم بیش از همه عجیب بود حضور کم رنگ برخی مسئولین و کارمندان ادارات دولتی در این روز بیاد ماندنی بود تا جایی که  سردار ابوالحسنی مسئول بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان نیز  از این عدم حضور و تماشاچی بودن ادارات گلایه کردند.

این در حالی بود که اقشار مختلف مردم از پیرزنها و پیرمردهای عصا بدست گرفته تا بچه ها شیرخواره در آغوش مادرانشان از نیم ساعت قبل از شروع مراسم در این تشییع حضور داشتند.

گلایه ای نیست چرا که ساعت ۶:۳۰ صبح هنوز وقت اداری شروع نشده است که عده ای به خاطر شهدا از خوابشان بزنند!

البته حضور در تشییع پیکر شهدایی که برای این مملکت افتخار آفریدند اجباری نیست، آنها نیازی به ما ندارند، در واقع چنین حضوری سعادت می خواهد چرا امام راحل فرموند : شهدا امامزادگان عشقند که مزارشان زیارتگاه اهل یقین است.

 

اما این عدم همراهی مسئولین در حافظه مردم این خطه خواهد ماند…

  • ناشناس |

    مجلس بی ریا تر میشه وقتی بعضی ریاکاران نباشند