کد خبر: 77518

در پی کشته شدن دو تن از همشهریان عزیزمان در محور راور - کرمان

وقتی مسئولین به جای دو بانده کردن جاده به امداد هوایی متوسل میشوند،دو سرنشین پراید در دم جان می بازند

به گزارش کرمان خبر، این تصادف که در ساعت ۸:۱۰  صبح(شنبه) در ۴۰ کیلومتری مسیر راور _کرمان اتفاق افتاد منجر به فوت دو نفر شد.

فوت شدگان از سرنشینان پراید بودند که متاسفانه در دم جان باختند و دو سرنشین دیگر آن نیز به همراه دو سرنشین خودروی پژو پارس توسط عوامل امدادی به بیمارستان علی ابن ابی الطالب(ع) شهر راور منتقل شدند.

به علت وخامت حال ۳ تن از مصدومان این حادثه، از بیمارستان راور توسط بالگرد اورژانس هوایی به کرمان منتقل شدند.

به گزارش کرمان خبر، این حادثه زمانی اتفاق افتاد که راننده پژوپارس بدلیل خواب آلودگی از جاده منحرف میشود و با خودروی پراید برخورد می کند. راننده خاطی می گوید: چون شب قبلش مراسم ازدواجم بود نتوانستم زمان کافی استراحت کنم و با وجود همه مخالفت های خانواده ام صبح زود به جاده زدیم. 

راننده پراید که از بازماندگان این حادثه است می گوید  مسیر مشهد تا راور را دو روز در راه بوده و قبل از آنکه خسته شود  استراحت می کرده، ادامه داد: شب را در راور ماندیم و صبح حدود ساعت هشت بود تازه راه افتاده بودیم که این اتفاق افتاد. او که در این حادثه همسر و پدربزرگش را از دست داده است با گریه گفت: چرا باید تاوان سهل انگاری دیگران را همسر من پس دهد؟ بچه من هنوز شیرخوار است و حالا که  مادرش فوت شده و نیست، از لحظه حادثه مدام بهانه میگیرد و گریه می کند.

یکی از شاهدان این حادثه به خبرنگار کرمان خبر گفت: تا رسیدن نیروهای امداد تقریبا چهل تا پنجاه دقیقه ای طول کشید و مادر نوزاد که در لحظات اولیه تصادف نفس میکشید و قلبش میزد، به دلیل نبود امکانات جان سپرد.

خانواده مصیبت دیده این حادثه نیز درددل های شنیدنی برای گفتن داشتند. آنها با چشمانی اشک آلود از بی مهری ارگانهای دولتی گفتند و افزودند: بیمارستان باهنر از ساعت 14:45  عصر نوزاد ما را پذیرش کرد و  ساعت 23:00 مرخص. وقتی برا تسویه حساب رفتیم گفتند باید 700 هزارتومان بحساب بریزید یا نامه از پاسگاه داشته باشید تا اجازه دهیم شما از بیمارستان خارج شوید! حالا شما خودتان را بگذارید جای آن خانواده ایکه دونفر از عزیزانش را از دست داده و دونفر دیگر هم زخمی اند، آیا پاسگاه و پلیس راه یا اورژانس راور خودش که روزی چند مورد تصادف را شاهد است! نباید به همراه بیمار نامه ای می فرستاده که این چنین خانواده داغ دارمان درگیر مسائل مالی نباشد؟ مگر نمیگویند وروزی هزاربار دم از اتوماسیون اداری نمیزنند و از حذف کاغذبازی های اداری خبر نمیدهند؟ تازه اوج فاجعه وقتی بود  لیست خدماتیکه  بیمارستان بر روی نوزادمان انجام داده را دیدیم. این خانواده داغ دار میگوید: چگونه بیمارستان در مدت 8 ساعت 700 هزار تومان خدمات داده که ما متوجه نشدیم در حالیکه از همان ساعات اولی پذیرش، نوزاد یک ساله مارا روی تخت کثیف اورژانس گذاشتند و رفتند؟ جز اینکه نوزاد مارا سوراخ سوراخ کردند تا توانستند خون دلبند مارا برای آزمایش بگیرند؟ در لیست هزینه ها و مخارج بیمارستان آمده بود؛ تخت کودک 100 هزار تومان ، ویزیت مشاور 100هزارتومان و ... جالب این جاست که هزینه هایی چون نوار قلب، پانسمان، اتاق عمل و ... در بین مخارج دیده میشد که اصلا کودک ما به آن نیاز نداشت. مریض مارا به هیچ وجه اتاق عمل نبردند، زخمی نداشت که پانسمانی بخواهد.تهویه مشکل دار و نبود امکانات کافی نیز پای ثابت مشکلات بیمارستان باهنر است.

به گزارش کرمان خبر، با وجود اینکه بخش اورژانس بیمارستان شهید باهنر سه سال قبل با هزینه 10 ‌میلیارد ریال افتتاح گردیده است، اما باز هم کمبود امکانات کاملا قابل لمس است. خبرنگار ما پس از صحبت های این خانواده در بازدیدیکه از وضعیت اورژانس این بیمارستان داشت از اورژانسی با ظاهری شیک خبر داد که متاسفانه فقط در حد همین ظاهر باقیمانده است! بودن "میز خدمت" بدون هیچ خدمتی، وجود میز "پرستار و دکتر مشاور" در حد نصب یک بنر، حجم زیاد بیمارها و پاسخگو نبودن این تعداد پزشک و پرستار و نبود سیستم تهویه مناسب.

سوال این جاست آیا زدن یک بنر تحت عنوان "مشاور و راهنمای بیمار" یا وجود میزی با عنوان "میز خدمت" دردی را تسکین میدهد از بیماران این بیمارستان که از سراسر استان هم پذیرش دارد؟ خوب است کمی از سطح به عمق برخی از خدمات رویم و کیفیت را فدای  عناوینیکه پشتش هیچ خدمتی نیست نکنیم و نخواهیم خدماتمان در حد اسم و حرف باقی بماند!

آیا بهتر نیست به جای ارائه میزی  بعنوان میز خدمت آنهم با هیچگونه خدمت وکارآیی در بیمارستان، کمی به فکر جاده ها باشیم؟ آخر چرا مسئولین استان با وجود کشته شدن ده ها تن از زائرین امام رضا(ع) در سال، فکری به حال جاده راور نمی کنند؟ آیا پیشگیری بهتر از درمان نیست؟ آیا هزینه ساخت و بهبود وضعیت جاده راور، از جان آدمها گرانبهاتر است؟

کرمان خبر ضمن تسلیت و همدردی با این خانواده داغ دیده، امیدوارست با تدبیر مناسب مسئولین، دیگر شاهد این چنین حوادثی و جان باختن هم استانی هایمان نباشیم.

 

IMG-20150808-WA0001 IMG-20150808-WA0002 IMG-20150808-WA0006 IMG-20150808-WA0003 IMG-20150808-WA0007 IMG-20150808-WA0005