کد خبر: 77523

یک روزنامه اصلاح طلب خطاب به صادق خرازی؛

روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد در یادداشتی از آنچه که صادق خرازی، رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان و سفیر سابق ایران در دوران اصلاحات، نسبت به گرا دادن برخی از اصلاح طلبان به خارج بر زبان رانده، برآشفته و این اظهارات را در جهت حفظ پست یا به دست آوردن جایگاه جدید دانسته است.

به گزارش کرمان خبر، پس از آنکه صادق خرازی در مصاحبه با نشریه مثلث از برخی از هم طیفی های خود انتقاد کرده  و آنها را خارج از دایره اصلاح طلبان دانسته بود، رسانه ها و شخصیت ها اصلاح طلب، این انتقاد درون حزبی را تحمل نکردند و او را به باد توهین و انتقاد گرفتند. 

در همین زمینه، آفتاب یزد در یادداشتی با عنوان "نمی توان هم نان اصلاح طلبی را خورد و هم به آن لگد زد!" این نکته را به امثال آقای خرازی گوشزد کرده اگر می خواهید در اردوگاه اصلاح طلبان باشید نباید در زمین رقیب بازی کنید و اگر موضوعی خلاف مصالح حزبی بود هر چند منافع ملی را هم به خطر اندخته باشد نباید بازگو شود: حال موضوعی که در این میان بسیار عجیب به نظرمی رسد این است که عده ای از افراد منتسب به جریان اصلاحات به جریان مقابل کمک نموده و به نوعی در زمین آنان بازی می کنند.به نظر می رسد اظهار نظر اخیر صادق خرازی را باید در همین راستا ارزیابی نمود.

نویسنده در ادامه خاطر نشان کرده که خرازی بارها درخواست مصاحبه با روزنامه را رد کرده ولی به نشریه اصولگرا پاسخ مثبت داده: و اخیرا در گفتگوی اختصاصی و مفصل با یک نشریه تندروی اصولگرا (روزنامه آفتاب یزد طی 18 ماه گذشته بارها از ایشان درخواست مصاحبه داشته اما ایشان نپذیرفته اند !) بیان نموده که «لیست برخی از اصلاح‌طلبان که به خارجی‌ها گرا می‌دادند را دارم و لیست این افراد را به سیستم امنیتی نمی‌دهم بلکه به مردم خواهم داد.»اگرچه این سخن به نظر ارزش پرداختن ندارد چرا که یادآور «بگم بگم » های آن مرد که رفته است، می باشد اما به هر حال به صورت مختصر این نکته مطرح می شود که طرح این ادعا از دو حال خارج نیست.

صادق خرازی در پایان متهم می شود که در زمانی که او خبر از گرا دادن وخیانت دوستان اصلاح طلب داشته به خاطر حفظ پست سکوت کرده و در سناریو دیگر، وی برای به دست آوردن موقعیت بهتر در شرایط کنونی در حال قربانی کردن هم طیفی های خود برای رسیدن به :حالت اول آن است که صادق خرازی کاملا درست می گوید و اصلاح طلبان در زمانی که او سفیر ایران در پاریس بوده است به دشمن گرا می داده اند.در چنین شرایطی این سوال روشن مطرح می شود چرا وی آن زمان که شاهد این خیانت بوده سکوت کرده و تا امروز هیچ سخنی نگفته تا به یک نشریه تندرو شرح ماوقع دهد؟ در چنین شرایطی گناه صادق خان کمتر از گناه آن اصلاح طلبان نیست . ایشان در واقع برای آنکه پست خود را از دست ندهد مهر سکوت بر لبان خود زده است. حالت دوم آن است که وی بنابر یک نیاز سیاسی ترجیح داده در آستانه انتخابات با یک سخن خلاف واقع علیه اصلاح طلبان موقعیت خود را ارتقا بخشد. در این صورت خلاف گویی خرازی قابل درک است اما بهتر آن است که ایشان خود را دیگر در دایره جریان اصلاح طلبی تعریف ننماید و مدام دم از آرمان های اصلاح طلبی نزند .نمی توان هم نان اصلاح طلبی را خورد و هم به آن لگد زد!

فرهنگ نیوز