کد خبر: 77527

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان:

محمدرضا ابوالحسنی: ما گاهی کلمه حماسه را برای موارد نادرستی بکار می بریم ولی آنچه در 18 مرداد رخ داد واقعا حماسه بزرگ مردم کرمان بود که به برکت نفس مسحایی شهدای غواص رخ داد. ...

به گزارش کرمان خبر، محمدرضا ابوالحسنی گفت: انچه که ما دیدیم و منابع مختلف از تشییع پیکر شهدا نقل می کنند نشان می دهد ۱۸ مرداد یکی از بزرگترین روزهای شهر کرمان بود.

وی با اعلام اینکه حقا و انصافا میتوان برای ۱۸ مرداد کلمه حماسه را بکار برد تشریح کرد: ما گاهی کلمه حماسه را برای موارد نادرستی بکار می بریم و برای هر چیزی خرج میکنیم ولی آنچه در استان کرمان رخ داد واقعا حماسه بزرگ مردم بود که به برکت نفس مسحایی و قدسی شهدای غواص رخ داد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان با بیان اینکه برخی منابع جمعیت ۱۸ مرداد را تا دویست هزار نفر برآورد کرده اند ، ابراز داشت: برنامه ۱۸ مرداد به عکس بسیاری از برنامه های دیگر خیلی رنگ و بوی دولتی نداشت و همه اعضای حکومت درگیر نبودند بلکه یک کار کاملا مردمی بود که با روح بزرگ شهدا عجین شده بود و آن اتفاق بزرگ رخ داد.

این رزمنده دوران دفاع مقدس تصریح کرد: آنچه مسلم است شهداپس از سال ها  می آیند تا ما را از غفلت بیدار کنند.

ابوالحسنی با اشاره به اینکه این شهدا با آن اخلاصی که داشتند پیام های زیادی داشتند، اظهار داشت:مردم پیام های شهدا را درک کردند، در سطح شهر دختر بچه هایی را دیدم که برگه هایی را پخش می کردند که رویش نوشته شده بود پیام شهدا حفظ حجاب و یا دیگری نوشته بود پیام شهدا عزتمندی استکبار ستیزی، غیرت و ولایت مداری است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان خاطر نشان کرد: این پیام هایی است که غواص ها روز گذشته با صدای بلند اعلام کردندو خوشبختانه مردم کرمان این پیام ها را شنیدند و انشاالله آنچه دیروز اتفاق افتاد مستمر باشد  و حضور این شهدا پیوسته و همیشگی باشد.آرمان