کد خبر: 77558

امام جمعه موقت کرمان:

امام جمعه موقت کرمان گفت: خوی استکباری آمریکا با انجام مذاکرات و توافق از بین نمی‌رود و این خصیصه را در رفتارشان نشان می‌دهند.

حجت‌الاسلام مهدی‌ عرب‌پور ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرمان با تقدیر از مردم کرمان در خلق حماسه باشکوه استقبال و تشییع پیکر مطهر 20 شهید غواص در این استان اظهار داشت: حضور مردم در اینگونه برنامه‌های روح‌بخش و معنوی به صحنه‌ای ناامیدکننده برای دشمن تبدیل می‌شود.

وی بیان داشت: مردم استان کرمان با حضور خود در مراسم تشییع پیکر مطهر شهیدان هشت سال دفاع مقدس از این ایثارگران تجلیل و به آنها ادای احترام کردند.

عرب‌پور عنوان کرد: در ایام شهادت امام صادق (ع) با حضور شهدا، استان کرمان فضای معنوی به خود گرفت، اما بعضی‌ها با حرکاتی ناشایست دهن‌کجی به ملت غیور و ولایی ایران می‌کنند و ارزش‌ها را زیر پا می‌گذارند.

وی افزود: اینکه برخی از بانوان در هنگام رانندگی رعایت حجاب را نمی‌کنند، جای تاسف و تذکر دارد و ما از روی وظیفه و دوستی به آنها می‌گوییم که رفتار خود را اصلاح کنند، در غیر این صورت قانون اقداماتی را برای برخورد با این مسائل به کار می‌برد.

‌خطیب جمعه کرمان 26 مردادماه سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، آغاز دهه کرامت، میلاد حضرت معصومه(س) و روز دختر را تبریک گفت و ادامه داد: دختران ما با حفظ همه جوانب دینی در عرصه‌های مختلف علمی، اجتماعی، هنری و مذهبی حضور موثر دارند.

عرب‌پور تصریح کرد: روز دختر نباید تنها اسمی باشد که به برپایی جشن و شادی پرداخته شود و ناخواسته حرمت حضرت معصومه(س) شکسته شود، بلکه مادران آینده باید آگاهی و بصیرت خود را نسبت به دنیا و نقشه‌ها و توطئه‌های دشمن علیه آنها بالا ببرند.

وی همچنین به سالروز 23 مردادماه سال 85 و جنگ 33 روزه رژیم صهیونیستی علیه مردم لبنان اشاره کرد و بیان داشت: این جنگ نابرابر با مقاومت و ایستادگی رزمندگان حزب‌الله خاتمه یافت و 33 روز حمله نظامی از زمین و آسمان علیه مردم جنوب لبنان موجب عقب‌نشینی صهیونیست‌ها شد.

امام جمعه موقت کرمان اظهار داشت: صهیونیست‌ها پس از شکست برابر مقاومت حزب‌الله با برنامه‌ریزی و حمایت آمریکا و دولت‌هایی مانند عربستان، عده‌ای را در قالب گروه‌های تروریستی از جمله داعش علیه مسلمانان خاورمیانه به راه انداختند.

عرب‌پور ادامه داد: خواستند با پرچم اسلام و با مارک تکفیری برابر مسلمانان به پیروزی برسند، اما باید بدانند که مقاومت مسلمانان این تروریست‌ها و اربابانشان را به شکستی دیگر می‌رساند.

وی اشاره‌ای به کودتای 28 مردادماه در سال 32 داشت و گفت: دولت آمریکا با برنامه‌ریزی سازمان سیا و حمایت انگلیس کودتایی علیه دولتی مردمی انجام دادند.

عرب‌پور افزود: کودتای 28 مرداد دولتی که با حمایت مردم و روحانیت روی کار آمده بود به مردم پشت کرده و به رهنمودهای روحانیت توجه نداشتند و در نتیجه از خارج دولت شاه را در 28 مردادماه برگرداندند.

وی ابراز داشت: این خیانت بزرگ و کودتای ننگین، لکه سیاهی در تاریخ استکبار نزد مردم ایران است.

خطیب جمعه کرمان گفت: آنچه دشمن را در برابر توطئه موفق می‌کند، این است که ما انسجام، وحدت و برادری در داخل نداشته باشیم و میان علما، مردم و دولتمردان شکاف و اختلاف باشد.

عرب‌پور عنوان کرد: مذاکرات و توافق به نتیجه برسد یا نرسد، آمریکا مستکبر است و رفتار استکباری دارد و از هیچ فرصتی برای ضربه زدن به ما دریغ نمی‌کند.

وی افزود: تاکنون نیز در حرف‌ها و رفتارهای خود عمق این کینه و دشمنی را نشان داده و نمی‌تواند خود را پنهان کند.