کد خبر: 77750

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری:

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حضور گروه های مختلف در انتخابات پیش روی، گفت: باید براساس شناخت و تحقیق بهترین کاندیداها را انتخاب کنیم.

به گزارش کرمان خبر، آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی یکشنبه شب در آیین گرامیداشت شهیدان رجایی و باهنر و شهدای دولت در حسینیه ثارالله کرمان، اظهار داشت: شهادت و اهمیت دفاع مقدس برای همه ما روشن است تا جایی که پیامبر اکرم (ص) با هدف نجات بشریت مبارزه با طاغوت را آغاز کرد و این مبارزه تا قیامت در هر منطقه ای که طاغوت باشد و با اسلام دشمنی کند، ادامه دارد.

موحدی کرمانی در ادامه با توجه به اینکه آمریکایی ها نمی توانند اسلام را تحمل کنند، گفت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری با تمام قدرت جلوی حضور و نفوذ آن ها را در کشور خواهیم گرفت.

وی با اشاره به اینکه باید بدانیم برای پیشبرد نظام اسلامی در مقابل دشمنی که با تمام وجود در مقابل ما ایستاده است چه باید کرد، افزود: هیچ راهی برای پیشبرد نظام اسلامی نیست جز آنکه انسان های مدافع قوی تربیت شوند و به جنگ رفته و بر آن ها غالب شوند.

وی ادامه داد: رسول خدا (ص) این کار را انجام داد و برای رسیدن به این هدف نخستین مسئله ای که در آن زمان مطرح کرد ارزش شهادت بود.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری گفت: روایات است که «در شهادت هیچ گاه به روی انسان های خوب بسته نمی شود» بنابراین در هر زمان و شرایط باید بدانیم راه تقویت دین چیست و آن را در پیش گیریم.

موحدی کرمانی ادامه داد: با این کار می توانیم جزء انصار دین شویم و نام ما در طومار تمام شهدایی که در زمان انبیاء و پیامبران در حمایت از دین در غزوات رسول اکرم (ص)، جنگ های زمان حضرت علی (ع) و شهدای کربلا شهید شده ثبت شود.

لزوم تقویت پایه های فرهنگ اسلامی

وی در ادامه فرهنگ را مهم تر از اقتصاد دانست و گفت: باید پایه های فرهنگ اسلامی را در دل ها قوی کرده و انسان ها را ولایی کنیم ضمن آنکه باید مسئولان در عمل ولایی باشند نه در شعار.

موحدی کرمانی افزود: اگر توانستیم در جامعه مسئله گناه را کم یا ریشه کن و امر به معروف و نهی از منکر کنیم، کار مهمی انجام داده ایم و کسانی که در این راه قدم برمی دارند راه انبیاء را پیموده اند.

وی گفت: قلم علما ارزش والایی داشته و آثاری چون کتاب ها و نوشته های شهید مطهری به واسطه مستمر بودن مبارزه با کفر و استبداد اهمیت زیادی دارد.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه عامل شهادت شهیدان رجایی و باهنر و شهید بهشتی را یک عنصر نفوذی دانست و گفت: علیرغم اینکه شهید بهشتی بسیار باهوش بود، اما یک منافق منجر به شهادت وی شد و این یعنی خطر نفاق بسیار بالاست.

وی در رابطه با انتخابات افزود: در انتخابات گروه های مختلفی شرکت می کنند و لیست می دهند و نباید با یک تظاهر و ادعا گول بخوریم بلکه باید ماهیت اشخاص را بشناسیم و گروه، سوابق و خود افراد شرکت کننده در گروه را باید شناخت و نباید به سادگی از رای مان بگذریم چرا که با یک رای یک مجلس ساخته می شود.

موحدی کرمانی با اشاره به توصیه های مکرر امام و رهبری در رابطه با ا نتخابات، گفت: باید با تمام وجود تلاش و تحقیق کرده و اصلح را بشناسیم.

مطیع محض ولایت باشیم

وی با اشاره به لزوم اطاعت از ولایت، گفت: باید در تمام شئون مطیع محض ولایت بود و نمی شود بر امام و ولی فقیه جلو افتاد و باید تابع بود؛ چرا که هر چه عزت در نظام اسلامی به دست آورده ایم به برکت تبعیت از امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری است.

موحدی کرمانی یادآور شد: اگر مقام معظم رهبری بیان می فرمایند که افراد با چه خصوصیاتی انتخاب شوند باید گوش به فرمان ایشان باشیم  چرا که رمز سعادت و عزت ماست.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری نسبت که اجازه نفوذ آمریکا را به ایران و منطقه نمی دهیم، گفت: معظم له می فرمایند «متوجه باشید آمریکا در مقام نفوذ دادن خود در امور فرهنگی، سیاسی و اقتصادی کشور است».

مسئولین عملکرد خود در زمینه اقتصاد مقاومتی را بیان کنند

موحدی کرمانی افزود: به گفته مقام معظم رهبری مسئولان باید با توجه به اقتصاد مقاومتی نشان بدهند که در این زمینه چه کاری انجام داده ند و کدام برنامه و تشریفات و تجملات را حذف کرده اند.

وی با توجه به توصیه های امیرمومنان علی (ع) به مالک اشتر ابراز داشت: روایت است «حکومتی که از مردم مالیات بگیرد بدون آنکه زمین را آباد و مردم را وادار به امر تولید کند و درآمد را بالا ببرد، هم انسان ها را نابود خواهد ساخت و هم بلاد را خراب کرده است».

موحدی کرمانی با اشاره به اینکه زمزمه هایی درباره افزایش مالیات منجر شد که مسئله استیضاح وزیر دارایی در مجلس مطرح شود، گفت: کسانی که سنگ ولایت را به سینه می زنند، باید به این مسائل توجه داشته و از آن تبعیت کنند که به حمدالله همت استاندار کرمان در رابطه با مسائل اقتصادی همتی بالاست.

وی در ادامه با تاکید بر اخلاص در کارها و مبارزه دسته جمعی و ارزش جهاد و شهادت گفت: جهاد با نفس بسیار مهم است؛ چه بسا طلحه ها و زبیرهای خوب به میدان رفتند و در رکاب پیامبر اکرم (ص) جنگیدند اما در جنگ با هوای نفس شکست خوردند.

موحدی کرمانی گفت: باید مراقب باشیم و بدانیم زمانی که گناه می کنیم مجازات خواهیم شد و باید منتظر سیلی خداوند باشیم.

وی یادآور شد: شهیدان رجایی و باهنر هر دو به خوبی طعم فقر را چشیده و متعهد و پایبند به دین بودند و باید مسئولان نیز درد این دین را که مسئله کمی نیست، داشته باشند.

نمایسنده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه با توجه به ویژگی های شهیدان رجایی و باهنر ابراز داشت: حکومت رجایی و باهنر دولت حمایت از استضعاف و دور بودن از تشریفات و تجملات بود و هدف آنها تنها اخلاص و خداوند بود و باید دولت این شهیدان را مد نظر قرار داده و ببینیم چه کرد و باید این دولت ها الگو شوند.