کد خبر: 78175

ارتش عراق اعلام کرد که کاروان حامل سرکرده گروه تروریستی «داعش» را در غرب الانبار هدف قرار داده است.

به گزارش کرمان خبر به نقل از فارس، نیروی هوایی ارتش عراق، امروز یکشنبه کاروان «ابوبکر البغدادی» خلیفه خودخوانده داعش را در  استان «الانبار» هدف قرار داد.

خبرگزاری رویترز و شبکه العربیه به نقل از ارتش عراق اعلام کردند که هنوز سرنوشت البغدادی مشخص نیست و وی که قصد داشته در نشستی با حضور سرکرده‌های داعش در الانبار حضور یابد، هدف قرار گرفته است.

در بیانیه ارتش آمده است که محل نشست نیز بمباران شد.

در بیانیه وزارت کشور عراق آمده است که تا ساعاتی دیگر، اسامی کشته‌های این عملیات را اعلام می‌شود.

پایگاه خبری روسیا الیوم نیز نوشت، در بمباران کاروان البغدادی در منطقه «الکرابله» در غرب الانبار، شماری از سرکرده‌های داعش کشته و زخمی شده‌اند اما هنوز سرنوشت سرکرده داعش مشخص نیست و گفته می‌شود که وی سوار بر خودرویش از منطقه دور شده اما وضعیت جسمی او مشخص نیست.

برخی منابع از جمله پایگاه خبری «LBCI» نوشتند که وی در این حمله زخمی شده‌است.

شبکه المیادین نوشت یک گروه اطلاعاتی در ارتش عراق موسوم به «الصقور» (فالکون) که تاکنون موفق به انجام عملیات‌های موفق متعدد علیه سرکرده‌های داعش شده، عملیات امروز در الانبار را هدایت کرده است. این گروه تحت نظارت وزارت کشور عراق فعالیت می‌کند. 10 خرداد گذشته نیز این گروه اطلاعاتی در عملیاتی دقیق و پیچیده شماری از سرکرده‌های کلیدی داعش را به کام مرگ فرستاد کهمهمترین آنها «ابو محمد السوری» کارشناس فیلم سازی و «ابواسامه الامریکی» تصویربردار فیلم‌های مستند داعش بودند.

«ابوحارث الشامی»، از دیگر رهبران داعش، «ابو عائشه الانصاری» کارشناس مواد منفجره، «ابو یوسف الجزراوی» دارای تابعیت مراکشی، «ابو حسین السلمانی»، «مسوول امور مربوط به زکات»، «وعد اللطیف جمعه المحمدی» مسوول عوامل انتحاری داعش از جمله دیگر تروریست‌های کشته‌شده در این عملیات بودند.

الکرابله منطقه‌ای در کرانه رود فرات و در فاصله پنج تا هفت کیلومتری مرز سوریه و در شرق شهر مرزی «قائم» قرار دارد و حدود 50 هزار نفر جمعیت دارد.

آوریل (فروردین ماه) گذشته نیز روزنامه انگلیسی گاردین مدعی شده بود که در حمله هوایی ارتش عراق، ابوبکر البغدادی زخمی شده است. روزنامه گاردین نوشته بود که بغدادی بشدت دچار جراحات شدید شده بود (جزئیات بیشتر).