کد خبر: 78314

پس از 24 سال:

پس از 24 سال انتظار صبح امروز پیکر 3 شهید والا مقام بر روی دوش مردم کرمان از مقابل حسینه ثارالله شهر کرمان تشیع شد.

به گزارش خبرنگار "کرمان خبر "،بار دیگر فضای استان به عطر شهدا آکنده شد و مردم و مسئولان صبح پیج شنبه با حضور مقابل حسینیه ثارالله کرمان  به تشییع شهیدان رفتند تا عهد و پیمان خود را با آن‌ها تجدید کنند و یادشان را گرامی بدارند.

امروز مردم کرمان با چشم‌های اشک‌بار خود آمدند تا بگویند: خالصانه آمده‌ایم تا زیارتتان کنیم و بادل‌های خسته اما امیدوار،خدا را در این مکان اهورایی با بغض‌های شکسته فرابخوانیم و بگوییم که شهدا!

ما شمارا فراموش نکرده‌ایم، اصلاً مگر حماسه، شهادت، هویزه، طلائیِ، بستان، صدای غرش توپ‌ها، حسین فهمیده‌ها و باکری‌ها، چمران‌ها، تاوَنی‌ها و ... فراموش‌شدنی هستند؟

نه، ما آمدیم تا بگوییم که شما در روح و باطن ما جای دارید، آمده‌ایم تا بگوییم هان ای عاشوراییان!

عاشورایی دیگر در پیش است، آمده‌ایم تا هوار بزنیم: ای شهدا، راه شما، اندیشه شما و تفکر شما در روح و روان جامعه ایرانی جای دارد.

ای شهدای گمنام و ای غلطیده شدگان در سرب‌های سرد و سنگین که به عشق مام میهن و انقلاب و اسلام، سر بر سودای عشق گذاشتید، اینجا کجاست؟ما کیستیم... شما که بودید؟ و کجایید؟ بر مزار مدامتمان بگرییم که بغض امان نمی‌دهد، بگرییم، گریه مگر دوا کند،می‌گرییم اما زهی تأسف که گریه نیز دوا نمی‌کند ...، کاش که در ِشهادت باز بود

استان کرمان بیش از 7هزار شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.

انتهای پیام/