کد خبر: 78374

به دنبال بارش باران صورت گرفت

معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار ریگان گفت: بارش باران بعد از ریزگردها مردم را خوشحال کرد و موجب جاری‌شدن رودخانه‌های فصلی در این شهرستان کویری شد.

به گزارش کرمان خبر به نقل از فارس، محمد مطهری‌نیا امروز در گفت‌و‌گویی، با بیان اینکه در پی بارش باران رودخانه‌های فصلی ریگان که چندین سال خشکیده شده بودند، مجددا احیا شده و آب در آنها جاری شد، اظهار داشت: جریان این رودخانه‌های فصلی موجب خوشحالی مردم شدند.

معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار ریگان بیان کرد: تعدادی از این رودخانه‌ها در کنار جاده ترانزیت ریگان - چابهار هستند که مسافران به تماشای آنها نشستند، این بارش در مناطق کوهستانی از شدت بیشتری برخوردار بود و این امر جاری‌شدن سیل را در پی داشت.

جانشین ستاد بحران ریگان یادآور شد: تمام دستگاه‌های امدادی در شهرستان ریگان در حالت آماده‌باش قرار دارند و از سیل‌بندهای شهر و روستای ریگان بازدید صورت گرفت.

مطهری‌نیا با اشاره به اینکه این باران تاکنون خساراتی در این شهرستان در پی نداشته است، اظهار کرد: بارش باران رحمت الهی در مناطق کوهستانی این شهرستان ادامه دارد.

وی گفت: گشت‌های راهداری و پلیس‌راه ریگان - ایرانشهر در مسیر جاده ترانزیتی ریگان - چابهار مستقر هستند.

معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار ریگان با اشاره به اینکه این باران، خوشحالی کشاورزان را در پی داشت، عنوان کرد: کشاورزان در اقدامی، تمام موتورپمپ‌های کشاورزی خود را خاموش کردند.

وی خاطرنشان کرد: این بارش باران موجب سیراب شدن باغات و مزارع شهرستان ریگان شد.