کد خبر: 78833

مدیر مدرسه علمیه فاطمیه کرمان:

مدیر مدرسه علمیه فاطمیه کرمان گفت :وحدت حوزه و دانشگاه؛ یعنی حرکت پا به پای علم و دین

مطهره علی مرتضی مدیر مدرسه علمیه فاطمیه کرمان درآستانه 27آذر روز وحدت حوزه ودانشگاه در گفت وگو با خبرنگار "کرمان خبر"گفت:روز وحدت حوزه و دانشگاه از یادگاری های ارزشمند امام بزرگوار ماست. این مسئله هم مثل همه تدابیر و تصمیمهای الهی که در راه جریان صحیح و اسلامی جامعه ما، آن حکیم عالی مقام و آن انسان والا و بصیر مطرح کردند، یکی از برکات وجودی ایشان بوده و هست و إن شاء الله خواهد بود.

وی در ادامه عنوان کرد:وحدت حوزه و دانشگاه؛ یعنی حرکت پا به پای علم و دین؛ بنابراین ضرورت دارد طلاب و دانشجویان با یکدیگر آشنا و مرتبط باشند و احساس بیگانگی نکنند و احساس خویشاوندی و برادری را حفظ کنند و هر دو نسبت به یکدیگر با حساسیت مثبت و با علاقه همکاری کنند..

مدیر مدرسه علمیه فاطمیه کرمان در ادامه اظهار داشت :این دو نهاد اصیل یکی متوجه کسب علوم مربوط به فهم و تبلیغ دین و نوآوری در مباحث دینی و فراگرفتن احکام الهی در همه شؤون زندگی است و اسمش حوزه علمیه است. یکی نهاد دانشجویی است که ناظر به اداره امور زندگی مردم منهای مسائل مربوط به دین، از جمله معاش، کسب و کار، راه، ساختمان و... مشغول فراگیری این دانشهاست.

وی در ادامه تصریح کرد: لذا باید این دو نهاد با هم رابطه متقابل دوستانه برقرار کنند تا هم دین و هم دنیای جامعه آباد گردد تا حرکت زندگی را تسهیل و فکر و روح را از زشتیها و نادرستی میآلایند.

این مدرس حوزه با اشاره به تلاش غرب در ایجاد هجمه های فرهنگی ابراز داشت:امروزه به دلیل مواجهه با هجمه های غرب در شاخه های مختلف علمی، فرهنگی و سیاسی بیش از پیش نیازمند وحدت ناگسستنی حوزه های علمیه و دانشگاه ها به عنوان مغز متفکر و قلب جامعه و بازوان فرهنگی- علمی کشور هستیم تا به عنوان مجموعههای علمی آموزشی- فرهنگی پیکر واحد در راستای مصالح عالیه اسلامی قرار گیرد. 

وی در پایان اظهار داشت :پیشنهاد میشود در مرکز استان دفاتری برای این دو نهاد در نظر گرفت و موجبات رشد و بالندگی، فکری، اعتقادی، اخلاقی، فرهنگی، اجتماعی روحی انسان را فراهم آورد و اتحادیه تشکل های طلبگی و دانشجویی نیز تحت لوای فرهنگ بسیج ایجاد نمود تا با بصیرت افزایی حول محور ولایت از وحدت برخوردار شویم تا با ولایت مداری موجبات بصیرت افزایی را در جامعه فراهم آوریم