کد خبر: 78834

مدیر حوزه های علمیه استان کرمان:

مدیر حوزه های علمیه استان کرمان گفت:امروز دانشگاه و حوزه هردو بال ایمان و علم هستند.

حجت الاسلام حسین الله وردی  به مناسب هفته پژوهش و روز وحدت حوزه ودانشگاه در گفت وگو با خبر نگار "کرمان خبر" گفت :علت نام گذاری این روز مصادف شدن شهادت آیت الله  مفتح روحانی مبارز حوزوی دردانشگاه در ۲۷ آذرماه سال ۵۸ است .

مدیر حوزه های علمیه استان کرمان اظهار کرد: ۳۰ سال پیش گفته می شد حوزه بال ایمان و دانشگاه بال علم است وبشر بااین دوبال پرواز می کند اما امروز دانشگاه و حوزه هردو بال ایمان و علم هستند و هردو نهاد علمی در لوای حکومت ولایی زندگی می کنند و آن را پذیرفته اند.

وی با بیان اینکه امروز در دانشگاه و حوزه وحدت ایجاد شده، تصریح کرد: اگر در گذشته فقط علمای حوزه در بین شهدا بودند امروزه می بینیم که دشمن با هرکسی که در جهت تثبیت اسلام کار کند، مخالف است و نمونه این امر به شهادت رسیدن دانشمندان هسته ای کشور است لذا احساس نمی کنیم که فقط یک قشر در راه دین جان می دهند بلکه حوزه و دانشگاه هردو با یک هدف حرکت می کنند.

حجت الاسلام الله وردی عنوان کرد: هردو نهاد باید براساس اسلام اصیل راستین و آموزه های دینی قرآن و احادیث راه خود را مشخص می کنند و دانشجوها و طلاب را برای آماده کردن ایران و جامعه بشری تا رسیدن به حکومت جهانی واحد تربیت کنند..