کد خبر: 78994

جلسه سخنرانی عزت‌الله ضرغامی رئیس پیشین صداوسیمای جمهوری اسلامی با عنوان «شورش علیه جمهوریت» {اینجا} خود به مصداقی از نحوه عملکرد آشوب‌طلبان بدل شد.

به گزارش کرمان خبر به نقل از فرهنگ نیوز ، آقای ضرغامی به محض ورود به دانشگاه، در مسجد دانشگاه نماز خواند و چند دقیقه ای مستمع سخنرانی تریبون مسجد بود و صبوری و ارائه پاسخ های مستدل به دانشجویان ، همراه با خلق فضا های شاد و مثال های همراه با طنز ، فضای جلسه را پر نشاط و دوست داشتنی کرده بود . 

ضرغامی از درب خاص مسئولین وارد نشد . بلکه از درب عمومی همراه دانشجویان و با احوالپرسی و دست دادن با بسیاری از آنان ، آرام آرام به سمت ردیف اول رفت و در پایان نیز همین رویه را تکرار کرد .

دانشجویان معترض که دو بار از تریبون عمومی استفاده کردند، چند برابر فرصت قانونی و اعلام شده صحبت کردند و به جای طرح سؤال، شعارهای ساختارشکنانه و تند سر دادند تا توسط سایر دوستانشان، با موبایل تصویربرداری شود. 

تعدادی از دانشجویان حامی سران فتنه که کمتر از سی نفر بودند در سه محل جداگانه در سالن نشسته با طرح و برنامه قبلی در مقابل صحبت های سخنران جلسه و یا سخنان نمایندگان خود از پشت تریبون رفتار های خاص و بر هم زننده نظم جلسه انجام می دادند.

در طول این جلسه یکی از دانشجویان پشت تریبون رفت و رئیس صداوسیما را فتنه‌گر خواند که این سخنان وی با تشویق‌ها و سخنان هنجارشکنانه گروهی از همفکران وی به همهمه کشیده شد درحالی‌که ضرغامی صبورانه این سخنان را شنید و درصدد پاسخ برآمد و در واکنش به این سخن که عدم حضور سران فتنه در صداوسیما دلیلی برای فرصت نداشتن آنان برای دفاع از خود است، گفت: ما چند بار به مهندس موسوی گفتیم بیایند و با حضور مسئولان انتخابات سخنان خود را بیان کنند اما ایشان می‌خواست به‌تنهایی بنشیند و خطاب به مردم بیانیه بخواند و کدام حکومتی به فرد معترض به انتخابات تریبون می‌دهد که کشور را در هم بریزد.

پس از این سخنان، تعدادی از دانشجویان طرفداران اصلاحات با سوت و کف و فریادهای ممتد مانع از ادامه پاسخگویی ضرغامی می‌شدند تا جایی که وی در جواب یکی از خانم‌های دانشجوی فریادکننده وی را با لفظ «دختر خوبم» خطاب کرد که اصلاح‌طلبان فریاد برآوردند «دختر باباش است» و یا در بخش دیگری که ضرغامی گرم بودن جلسه را خوب دانست باز فریاد اصلاح‌طلبان بلند شد که «جلسه گرم ندیده‌ای که به این گرم می‌گویی!»

باوجوداین اهانت‌ها و فریادهای هتاکانه که گاه به فحاشی شبیه بود، دانشجویان بسیجی همچنان جو عقلانی و متعادل جلسه را حفظ کرده و ضرغامی سخنان خود را چنین ادامه داد: دست بر قضا دشمن از شفافیت و واضح شدن مسائل ابهامات می‌ترسد بنابراین ما سخن را بیان می‌کنیم و از این اتهامات ناراحت نمی‌شویم.

در ادامه این جلسه چند تن دیگر از دانشجویان سؤالات شفاهی خود را بیان کردند و برخی از سؤالات کتبی نیز توسط ضرغامی پاسخ داده شد تا زمانی که یکی دیگر از دانشجویان طرفدار فتنه با تکرار برخی موارد بی‌ارتباط و پراکنده در مورد رحیمی، بقایی، خاوری، مرتضوی، کهریزک، ترور حجاریان و ... یکی از اساتید خود را نماینده تفکر تکفیری خطاب کرد و مدعی شد این استاد جلسات قانونی دانشجویان را بر هم زده است.

گردانندگان جلسه به این استاد دانشگاه و عضو هیئت‌علمی دانشگاه شیراز به سبب آن‌که مورد اتهام قرارگرفته بود وقت پاسخگویی دادند و وی در این نشست گفت: حمایت سازگارا، سروش، گوگوش، بوش، داریوش و ... از جریان فتنه تکلیف مدعیان پیروی از خط امام (ره) را تمام کرد و اگر ذره‌ای اعتقاد داشتند باید خط خود را از منافقان و تروریست‌های رسمی جدا می‌کردند.

این جلسه با ترک زودهنگام جلسه توسط طرفداران اصلاحات و شعار «مرگ بر فتنه‌گر» دانشجویان انقلابی ادامه یافت و تبریک عزت‌الله ضرغامی به دانشجویان بسیجی که با وجود تمام این اهانت‌ها و حمله‌های کلامی، با صبوری و متانت مقابله مثل نکردند، رئیس سابق صداوسیما گفت: این افتخار نظام اسلامی است که دانشجویان از هر طیف می‌آیند و با هر سلیقه سخن خود را بیان می‌کنند اما ای‌کاش شرایط بحث مؤدبانه و کف لازم برای مباحثه عقلانی رعایت می‌شد و پاسخ طرف مقابل نیز شنیده می‌شد نه این که سخنانی را به عنوان بهانه حمله طرح کرده و بدون توجه به پاسخ فرد مقابل بر همان سبیل ادامه دهیم.

ضرغامی در پایان با تبریک به دانشجویان بسیجی برای صبوری و متانت آنان در پاسخگویی مستدل به مخالفان ابراز داشت: بصیرت و تجربه گرفتن از تاریخ راه عبور از گردنه‌هاست و همواره باید این سخن حضرت امام را به یادآوریم که «پشتیبان ولایت‌فقیه باشید تا این کشور آسیب نبیند.»

ادامه اخبار