کد خبر: 79223

آیت‌الله قائم‌مقامی

آیت‌الله قائم‌مقامی تلاش غیرعادلانه برخی کاندیداها را که در آزمون شرکت‌ نکرده‌اند برای تأیید صلاحیت و احراز اجتهاد غیرقابل قبول دانست.

به گزارش کرمان خبر به نقل از تسنیم ،آیت‌الله سیدمحمد قائم‌مقامی استاد حوزه دانشگاه با بیان اینکه تأیید صلاحیت کاندیدای خبرگان رهبری با شورای نگهبان است، گفت: یکی از اصول مهم در تأیید صلاحیت کاندیدای خبرگان رهبری، احراز اجتهاد است که از طرق مختلف اعم از شرکت در آزمون احراز می‌شود.

وی با بیان "این اختیار با فقهای شورای نگهبان است که کاندیداهایی را که اجتهادشان محرز نیست از طریق آزمون احراز کند"، تصریح کرد: اگر فقهای محترم شورای نگهبان نتوانند اجتهاد کاندیداها را غیر از آزمون از طرق دیگر احراز کنند، عدم‌احراز اجتهاد برای ایشان احراز خواهد شد.

این استاد حوزه با بیان اینکه، عدالت لازمه اعضای خبرگان رهبری است، گفت: اعضای خبرگان باید مجتهد آگاه، عادل و زمان‌شناس باشند تا بتوانند به وظیفه خود در کشف نظر امام زمان(عج) و بازتاب آن به مردم عمل کنند و طبیعی است در صورت عدم‌عدالت موفق به انجام چنین وظیفه‌ای نخواهند بود.

آیت‌الله قائم‌مقامی تلاش غیرعادلانه برخی کاندیداها را که در آزمون شرکت‌ نکرده‌اند برای تأیید صلاحیت و احراز اجتهاد غیرقابل قبول دانست و گفت: مگر می‌شود فردی که می‌خواهد به‌عنوان مجتهد عادل در مجلس خبرگان رهبری حضور داشته باشد برای احراز اجتهاد خود دست به اقدامات غیرعادلانه بزند چرا که در صورت اثبات چنین اقدامی از سوی کاندیدای خبرگان، می‌توان گفت که این اقدام غیرعادلانه می‌تواند نشانگر عدم‌صلاحیت ایشان برای حضور در مجلس خبرگان رهبری باشد لذا، کسانی که کاندیدای خبرگان رهبری هستند ابتدا باید به قانون تمکین و اجرای عدالت را ابتدا از خود شروع کنند.

انتهای پیام/*

ادامه اخبار