کد خبر: 79224

اولین مدرسه‌ی زمستانی میولوژی در مرکز تحقیقات بیماری‌های مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی کرمان آغاز به کار کرد.

به گزارش کرمان خبر به نقل از خبرگزاری دانشجو،کاوه شفیعی دبیر علمی اولین مدرسه زمستانی میولوژی در دانشگاه علوم پزشکی کرمان؛ در جمع خبرنگاران در رابطه با آغاز به کار این مدرسه؛ گفت: اولین مدرسه‌ی زمستانی میولوژی در مرکز تحقیقات بیماری‌های مغزی و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی کرمان با حضور ۱۵ سخنران آغاز به کار کرده است. 

 

دبیر علمی اولین مدرسه زمستانی میولوژی با اشاره به اینکه این مدرسه تا ۲۲ دی ماه ادامه دارد؛ بیان داشت: در این مدرسه ۴۵ نفر از بر‌ترین متخصصین مغز و اعصاب، متخصصین پاتولوژی، متخصصین اطفال، فوق تخصص اعصاب اطفال، متخصصین طب فیزیک و توان بخشی و متخصصین رادیولوژی حضور دارند. 

 

شفیعی هدف از برگزاری این مدرسه را ارائه‌ی بروز‌ترین دستاوردهای درمانی و تشخیصی در حیطه‌ی بیماری‌های عصبی – عضلانی اعلام کرد و گفت: در حاشیه‌ی همایش چالش‌های نورولوژی که دو سال پیش در کرمان برگزار شد؛ با همکاری امور بین الملل دانشگاه تفاهم نامه‌ای با انستیتو  میولوژی پاریس امضاء شد که این مدرشه در قالب‌‌ همان تفاهم نامه برگزار شده است. 

 

وی با اشاره به اینکه مدرسه‌ی زمستانی  میولوژی هشت سال است که در پاریس برگزار می‌شود، بیان داشت: مدرسه‌ی زمستانی  میولوژی امسال برای اولین بار به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در حال برگزاری است. 

 

دبیر علمی مدرسه‌ی زمستانی  میولوژی خاطر نشان کرد: این مدرسه به صورت منطقه‌ای و با همکاری مرکز تحقیقات بیماری‌های مغز و اعصاب، انستیتوی  میولوژی پاریس و اساتید برجسته‌ی کشوری برگزار شده است

ادامه اخبار