کد خبر: 79252

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ثارالله کرمان:

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان گفت: امروز آن کسانی که شورای رهبری را مطرح می‌کنند زمزمه شریح قاضی و ابوموسی اشعری را نجوا کرده و این زمزمه همان زمزمه سامری قوم موسی(ع) است.

به گزارش کرمان خبر به نقل از فارس،حجت‌الاسلام محمدعلی محسن‌زاده شامگاه گذشته در مراسم گرامیداشت شهادت آیت‌الله النمر در روستای ده‌زیار از توابع بخش چترود کرمان اظهار داشت: اجر و مزد کسانی که برای توحید و گسترش دین اسلام مجاهدت می‌کنند، نزد خداوند محفوظ است.

* تشخیص علمدار و پرچمدار مهم‌تر از علم و پرچم است

وی ضمن تسلیت به شهادت رسیدن آیت‌الله شهید شیخ نمرالباقرالنمر به عنوان یک عالم وارسته شیعی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم افزود: آنها فکر می‌کنند که نور خدا را می‌توانند با اعدام کردن به شهادت برسانند در حالی که خداوند در قرآن کریم آورده است که «غافلند از آنکه خداوند اراده کرده است تا نور خود را به اتمام و اکمال برساند».

محسن‌زاده با بیان اینکه تاریخ بشریت، تاریخ رو در رویی جبهه حق و باطل را نشان می‌دهد، خاطرنشان کرد: از همان روزی که حضرت آدم پا به عرصه وجود گذاشت انسان‌هایی از حق جدا شده و به باطل گرویدند یا به عبارتی طغیان کردند.

وی با اشاره به اینکه چه می‌شود که اگر انسانی صدای مظلومی را شنید یا دید که یک مظلومی مورد ظلم قرار گرفته آن را نادیده می‌گیرد، گفت: چرایی این مطلب بسیار مهم است که چه اتفاقی در جوامع بشری افتاده است که با اینکه می‌بیند و می‌شنود اما نادیده می‌گیرند و حتی در مقابل جبهه حق قد علم کرده و صف‌آرایی می‌کنند.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان گفت: یکی از دلایل انحراف از مسیر حق این است که نمادهای حق در دست افرادی قرار می‌گیرد که در درون باطل هستند، یعنی پرچم حق در دست سردمداران و سران باطل قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: پرچمی که امروز در دست مدعیان حکومت در عراق و شام قرار دارد پرچمی است که بر روی آن کلمه «لا اله الا الله» نوشته شده، اما در دست گروهی تروریستی به نام داعش است.

محسن‌زاده با بیان اینکه تشخیص علم و پرچم مهم نیست، بلکه تشخیص علمدار و پرچمدار مهم است، گفت: به این نکته توجه کنید که اگر پرچم در دست حزب اموی قرار گرفت اثر تخریبی دارد و اگر در دست حزب علوی قرار گیرد اثرگذاریش تعالی جبهه حق است.

وی با مثال دیگری با اشاره به اینکه مسجد خانه خدا و محل اعتلای توحید و مقابله با شرک و کفر است و در آن اتحاد مومنین خدا و تجمع رزمندگان اسلام برای دفاع از توحید صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: حال اگر در این مسجد افرادی جمع شوند که دغدغه مسلمین را نداشته باشند و شکاف بین مسلمین را در سر بپرورانند چه می‌شود.

* بسیاری ناخواسته به سران فتنه 88 پیوستند

وی ادامه داد: این مسجد به نثر قرآن کریم تبدیل می‌شود به پایگاهی برای ضربه‌زدن به مومنین و تقویت بنیان کفر و به تعبیری می‌شود همان مسجد ضرار زمان رسول‌الله(ص) که دستور تخریب آن را داد.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه برخورد مومنان با دو پرچم نیاز به بصیرت دارد، گفت: وقتی دیدیم پرچم «لا اله الا الله» در دست عوامل کفر بوده باید آن را به زیر کشید و آتش زد و حکمش همان حکم مسجد ضرار است.

وی تصریح کرد: نگاه به نمادها و پرچم‌ها ما را گیج نکند یعنی باید نگاه به پرچمدار و علمدار باشد و ببینیم که این پرچم در دست چه فردی قرار دارد، آیا خیر و صلاح مومنان را می‌خواهد و آیا در جبهه حق است.

محسن‌زاده با اشاره به فتنه سال 88 و عواملی که این فتنه را رقم زدند، گفت: در سال 88 هم با نمادهای دینی به جنگ دین خدا آمدند و بسیاری ناخواسته به سران این فتنه پیوستند و گول نماد و پرچم را خوردند.

وی با بیان اینکه مردم ما برای سادات احترام ویژه‌ای قائل هستند و به رنگ سبز حرمت نگه می‌دارند، افزود: سران فتنه سال 88 دو سید بودند و رنگ سبزی را که مردم ایران در امامزادگان و بقاع متبرکه از آن استفاده می‌کنند نماد خود کردند.

محسن‌زاده با اشاره به اینکه نماد سبز علوی وقتی که در دست منافق قرار گیرد دیگر حرمتی ندارد، خاطرنشان کرد: همین نماد سبز وقتی که دورش را گرفتند و میدان دید مسجدی را که در آن عزاداران نماز ظهر عاشورا را می‌خواندند به آتش کشید و قرآن را سوزاند و در روز عزای امام حسین(ع) به شادی در خیابان‌ها پرداخت.

وی تصریح کرد: یک تفکر باطل وقتی میدان دید صلح حسنی را مطرح می‌کند، جنگ با حسین بن علی را آغاز می‌کند و به جنبش سبز تبدیل می‌شود.

* طراحان شورای رهبری زمزمه شریح قاضی و ابوموسی اشعری را نجوا می‌کنند

محسن‌زاده با اشاره به اینکه اگر علم تنها را ببینید راه را گم کرده و با دیدن قرآن بر سر نیزه گمراه می‌شوید، خطاب به جوانان هیئتی و بسیجی گفت: حواستان باشد که شریح قاضی هم آیت‌الله بود، اما آیت‌اللهی که حکم ریختن خون امام حسین(ع) را واجب می‌داند.

وی تصریح کرد: امروز آن کسانی که شورای رهبری را مطرح می‌کنند زمزمه شریح قاضی و ابوموسی اشعری را نجوا کرده و این زمزمه همان زمزمه سامری قوم موسی(ع) است.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان تأکید کرد: تفکر شورای رهبری تفکری است که میدان ندیده و اگر میدان‌دار شود حکم قتل هم صادر می‌کند.

محسن‌زاده با اشاره به اینکه جوان شیعه باید همیشه آماده در صحنه باشد، گفت: این وهابیون عربستان به خیال اینکه می‌توانند هنگام ظهور امام زمان(عج) ایشان را شهید کنند به همین خیال واهی دوربین‌های متعددی در مکه مکرمه نصب و در این موضوع همیشه آماده‌باش هستند.

وی با بیان اینکه عربستان این‌ها را باور دارد و بر همین اساس کشتار شیعیان را به راه انداخته تا مثلا ظهور را به تأخیر اندازد، گفت: آن سحرگاه جمعه‌ای که در روایت در هوایی گرم اتفاق می‌افتد و ندای «اناالمهدی » عالم را فرا می‌گیرد، جوان شیعه باید سریعاً خود را به مکه مکرمه برساند.

محسن‌زاده با بیان اینکه در حالی که فوج فوج از سراسر عالم به سمت مکه حرکت می‌کنند و افتخار ما این است که اکثریت آنها جوانان شیعه ایرانی هستند، افزود: آل‌سعود پلید اینها را می‌داند و به همین دلایل با ما دشمنی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه آل‌سعود برای ملتی که به برکت قرآن و اهل بیت(ع) سراسر نور است، خط و نشان می‌کشد، اظهار داشت: آیا دولتمردان ما پاسخ این زیاده‌گویی‌های جاهلان عربستانی را دادند و آیا این پاسخ در خور تحقیر آنها و رفتار آنها بود.

محسن‌‌زاده با بیان اینکه امروز یک بچه کرمانی پیدا می‌شود و جهان اسلام و عرب را از شجاعت خود متحیر می‌کند و آن بچه کرمانی کسی جز سردار سلیمانی نیست، گفت: آیا این انگشت قدرت مال اوست نه بلکه حاج قاسم خود را سربازی از سربازان امام زمان (عج) می‌داند و به آن افتخار می‌کند.

به گزارش فارس، مراسم گرامیداشت شهادت آیت‌الله النمر با برنامه‌های متنوع فرهنگی از جمله پخش کلیپ و نماهنگ و مداحی سید روح‌الله نیکخواه مداح اهل بیت(ع) همراه بود.