کد خبر: 79469

آخرین مهلت ثبت‌نام مرحله اول آزمون‌های المپیاد‌های علمی کشور تا پایان ساعت ۲۴ امشب سوم بهمن است.

به گزارش کرمان خبر به نقل از فارس،ستاد مرکزی آزمون‌های المپیادهای علمی کشور اعلام کرد: با عنایت به درخواست مکرر اولیای دانش‌آموزان و مدیران مدارس به منظور فراهم کردن فرصت مجدد برای متقاضیان شرکت در آزمون المپیادهای علمی، مهلت ثبت‌نام مرحله اول آزمون تا پایان ساعت 24 شنبه 3 بهمن ماه 94 تمدید شد.

در بخشنامه این آزمون آمده است: آزمون‌های مرحله اول المپیادهای علمی کشور براساس منابع اعلام شده به صورت چند گزینه‌ای توسط مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان با همکاری مرکز سنجش و اداره کل آموزش و پرورش استان‌ها در سال جاری برگزار می‌شود و برگزیدگان آزمون مرحله اول المپیادها در بهار سال 1395 در آزمون مرحله دوم که به صورت نیمه متمرکز در مراکز استان‌ها برگزار می‌شود، شرکت می‌‌کنند.

به منظور ایجاد فرصت‌های برابر آموزشی، برگزیدگان مرحله دوم در تابستان سال 1395 جهت شرکت در یک دوره آموزشی به تهران فراخوانده می‌شوند و پس از طی آموزش‌‌های لازم و شرکت در آزمون‌های مربوط، حائزین شرایط دریافت مدال‌های طلا، نقره و برنز این دوره مشخص می‌شوند.

دارندگان مدال طلای کشوری از شرکت در کنکور سراسری دانشگاه‌ها معاف هستند و به عضویت تیم المپیاد کشوری جمهوری اسلامی ایران در می‌آیند. دارندگان مدال طلا در دوره‌ای که حدوداً به مدت یک سال تحصیلی در تهران برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند و در نهایت از میان آنان تیم‌های ملی اعزامی به المپیادهای جهانی انتخاب می‌شوند.

مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان به عنوان تنها متولی در امر سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت بر المپیادهای علمی دانش‌آموزی در کشور و مرکز سنجش آموزش و پرورش نیز به عنوان تنها متولی برگزاری و اجرای آزمون‌های مرحله اول این المپیادهاست.

ثبت‌نام در آزمون المپیادهای سال جاری همانند سال گذشته صرفاً به صورت اینترنتی بوده و برای این منظور علاقه‌مندان داخل و خارج از کشور می‌توانند در زمان مقرر با مراجعه به سامانه نام‌نویسی الکترونیکی به نشانی http://azmoon.srttu.edu نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند؛ثبت نام پس از تأیید صحت اطلاعات توسط مدیر واحد آموزشی در سامانه فوق‌الذکر نهایی خواهد شد.

مبلغ ثبت‌نام برای هر المپیاد 205000 ریال (دویست و پنج هزار ریال) است که صرفاً از طریق درگاه اینترنتی سامانه ثبت‌نام دریافت و 50 درصد آن به حساب دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی (به نام رابط خزانه‌داری دانشگاه شهید رجایی) و 50 درصد سهم استان هم به حساب استان واریز می‌شود. (شماره حساب استان دریافت خواهد شد)

دانش‌آموزان جهت ثبت‌نام ملزم به استفاده از یک قطعه عکس (3*4) گرفته شده در سال جاری هستند که با ریزبینی (رزولوشن)‌200dpi (با ساختار ipg) اسکن شده باشد. حجم این فایل نباید از 70 کیلوبایت بیشتر باشد. در صورت استفاده از هرگونه تصاویر قدیمی و غیر از تصویر دانش‌آموز شرکت‌کننده ضمن محرومیت از شرکت در آزمون، پیگردهای قانونی اعمال و ثبت‌نام آنان بلااثر خواهد شد. ضمناً عکس خواهران باید با حجاب اسلامی بوده و صورت آنان کاملاً مشخص باشد.

انتهای پیام/