کد خبر: 79743

نخستین نمایشگاه تخصصی نماز با رویکرد مشاوره _آموزشی در محل حسینیه ثارالله کرما دایر گردیده است.

محمدمهدی خردبخش مسئول برگزاری این نمایشگاه در گفت وگو با خبر نگار کرمان خبر گفت:اولین نمایشگاه تخصصی نماز در کشور با رویکرد مشاوره وآموزش آداب نماز، اسرار نماز وصحت قرائت نماز درکرمان درحال برگزاری است.

مسئول اجرایی نخستین نمایشگاه تخصصی نماز در استان کرمان خاطرنشان کرد: این نمایشگاه در 9 بخش از جمله بخش نمایشگاهی، پژوهشی، کودک و نوجوان، اجتماعی، فرهنگی، آموزشی، مشاوره و هنری طراحی شده است که در هر بخش ما از اساتید ومتخصصین در زمینه نماز از مرکزقم وطلاب وروحانیم حوزه های علمیه مرکز کرمان استفاده کرده ایم.

photo_2016-02-15_08-21-34

photo_2016-02-15_08-21-14

خردبخش تصریح کرد: بخش مشاوره با حضور 35 مشاور در 24 غرفه برای بانوان و آقایان طراحی شده که 11 نفر از اساتید از حوزه علمیه قم هستند که این مشاورین در 24 موضوع از جمله آثار نماز، مستحبات نماز، واجبات، آموزش صحت قرائت نماز، شیوه‌های دعوت به نماز، نقش نماز در پیشگیری از وقوع جرم، اثبات علمی نماز، وظایف نهادها و مسئولان در قبال اقامه نماز برای افراد در سنین مختلف مشاوره می‌دهند.

 مسئول اجرایی نخستین نمایشگاه تخصصی نماز در استان کرمان با اشاره به بخش هنر نمایشگاه، گفت: این بخش تئاتری با عنوان " آن سوی دیگر" در رابطه با نماز نمایش داده می‌شود که 20 نفر در این نمایش نقش دارند.

خردبخش با بیان اینکه بخش کودک نمایشگاه ویژه کودکان سه تا پنج است که آموزش‌هایی در زمینه سفالگری، ساخت مهر نماز و تسبیح انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: بخش نوجوانان نیز برنامه‌های متعددی از جمله قصه‌گویی، نقاشی و بازی‌های فکر اجرا می شود.

photo_2016-02-15_08-22-02

وی با اشاره به اینکه در بخش پژوهشی نمایشگاه از مقالات طلاب حوزه علمیه و دانشجویان در زمینه نماز ارائه شده وجود دارد، گفت: در بخش فرهنگی مسابقات مختلفی با موضوعات مختلف در زمینه نماز برگزار می‌شود.

مسئول اجرایی نخستین نمایشگاه تخصصی نماز در استان کرمان با اشاره به اینکه در زمان اقامه نماز اول وقت در چند نقطه از نمایشگاه اذان به شکل حلقومی گفته می‌شود که یک کار متمایزی در این نمایشگاه است، بیان کرد: نماز اول وقت نیز در وسط نمایشگاه اقامه می‌شود.

photo_2016-02-15_08-21-24

خردبخش به بخش اجتماعی در حوزه‌ گروه‌های مجازی یاوران نماز، خیرین و واقفین نماز، عهدنامه با خدا، تریبون آزاد و نماز استیجاری اشاره کرد و افزود: تاکنون هیچ وقفی در زمینه نماز در سطح استان رخ نداد است که می‌طلبد خیرین در زمینه بیشتر گام بردارند.

photo_2016-02-15_08-21-47

وی رادیو نماز و اتاق خبر ویژه خبرنگاران را بخش دیگری از این نمایشگاه عنوان کرد و گفت: در این نمایشگاه برای گروه‌های مختلف سنی آموزش‌های تخصصی نماز ارائه می‌شود.

نخستین نمایشگاه نماز از 20 تا 29 بهمن‌ماه جاری در حسینه ثارالله شهر کرمان دایر است و افراد می‌توانند، صبح‌ها از ساعت 8:30 تا 12:30 و عصرها از ساعت 16 تا 21 از نمایشگاه بازدید کنند.