کد خبر: 80214

محمدعلی طاهرخبر داد/

رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان در دیدار با معاون اجراییه دولت افغانستان با اشاره به حضور 500 دانشجوی افغانستانی در استان کرمان گفت: 40 دانشجوی مشغول به تحصیل دانشگاه شهید باهنر کرمان از شهروندان کشور افغانستان هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل خبری کرمان خبر /محمدعلی طاهر صبح امروز در دیدار روسای دانشگاه شهید باهنر کرمان با محمد محقق معاون دوم ریاست اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان و نصیر احمد نور سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در ایران اظهار داشت: دانشگاه شهید باهنر کرمان مرکزیت دانشگاه‌های جنوب شرق کشور را به عهده دارد و شامل استان‌های سیستان و بلوچستان، یزد و هرمزگان است.

وی بیان داشت: 14 هزار دانشجو در دانشگاه باهنر کرمان مشغول به تحصیل هستند و این واحد آموزشی تربیت نیروهای متخصص به دانشگاه‌های جنوب شرق کشور را به عهده دارد.

طاهر عنوان کرد: 300 رشته و گرایش در دوره‌های دکترا، کارشناسی ارشد و کارشناسی در دانشگاه شهید باهنر کرمان دایر است و حدود 600 عضو هیئت علمی در این واحد آموزشی مشغول به کار هستند.

وی با اشاره به حضور 500 دانشجوی افغانستانی در استان کرمان ابراز داشت: 40 دانشجوی مشغول به تحصیل دانشگاه شهید باهنر کرمان از شهروندان کشور افغانستان هستند.

طاهر گفت: پذیرش دانشجوی بین‌المللی در دانشگاه شهید باهنر کرمان در تمام مقاطع صورت می‌گیرد و این فرصتی برای دانشجویان است.