کد خبر: 80217

نتایج نظر سنجی که درباره برنامه های هفته دوم نوروز ۹۵ انجام شده نشان می‌دهد ویژه برنامه های نوروزی سیما از درصد بالای مخاطب و رضایت آنان از این برنامه ها برخوردار بوده اند.

به گزارش کرمان خبر به نقل از تسنیم/نتایج نظر سنجی مرکز تحقیقات و سنجش افکار صدا و سیما که در باره برنامه های هفته دوم نوروز 95 در پانزدهم فروردین ماه انجام شده نشان می‌دهد ویژه برنامه های نوروزی سیما از درصد بالای مخاطب و رضایت آنان از این برنامه ها برخوردار بوده اند . این نظر سنجی فراگیر در جامعه ای آماری با فراوانی 4638 نفر افراد بالای 12 سال ساکن تهران و 32 شهر دیگر انجام شده است.

بر اساس این نظرسنجی که در آن 59 برنامه ، هدف تحقیق قرار گرفته اند،  برنامه خندوانه با بیش از 58 درصد بیننده پیشتاز برنامه های پر مخاطب و برنامه های  "شب کوک" با 41 درصد و "دورهمی " با بیش از 40 درصد بیننده  و سریال "زعفرانی " با 32 درصد بیننده در رده های بعدی هستند.

پرسش گران مرکز تحقیقات و سنجش افکار صدا و سیما در این مطالعه برخی برنامه های سیما را به تفکیک شبکه بررسی کرده اند که نتایج آن ذیلا ارائه می شود .

شبکه یک سیما
در بررسی نظرات مردمی درباره برنامه های شبکه یک سیما مشخص شد، سریال "بیمار استاندارد" بیش از 20 درصد از بینندگان این شبکه را داشته و این مخاطبان تا 65 درصد از پخش آن ابراز رضایت در حد زیاد و خیلی زیاد کرده اند.

مسابقه "دستپخت" با نزدیک به نوزده درصد بیننده ، 81 درصد رضایت مخاطب را در حد زیاد و خیلی زیاد کسب کرده است.

برنامه "نشان مهربانی" با 77 درصد رضایت مخاطب در حد زیاد و خیلی زیاد کسب کرده است، و برنامه های"هفت سین بچین" 74 درصد رضایت مخاطب را در حد زیاد و خیلی زیاد، "استودیو بهاران" با 71 درصد رضایت مخاطب در حد زیاد و خیلی زیاد و "خاطره" با 69 درصد رضایت مخاطب در حد زیاد و خیلی زیاد در رده های بعدی کسب نظر مخاطب در نوروز 95 قرار داشته اند.

شبکه دو سیما
سریال"زعفرانی" در این شبکه از پربیننده‌ترین برنامه‌های نوروزی سیما به شمار آمده است. طبق این نظرسنجی سریال زعفرانی با جلب نظر 32 درصد بیننده شبکه دو سیما، موفق شده 78 درصد رضایت مخاطبان را در حد زیاد و خیلی زیاد کسب کند. پس از آن عیدانه عموپورنگ که 24 درصد از بینندگان شبکه دو سیما را با خود همراه کرده، از رضایت 89 درصدی مخاطبان در حد زیاد و خیلی زیاد برخوردار است.

برنامه‌های مسابقه "ثانیه‌ها" با کسب 80 درصد رضایت مخاطب، "مسابقه محله" با کسب بیش از 83 درصد رضایت مخاطبانش، "شهر به شهر" با 74 درصد رضایت مخاطبانش،"گلچین برنامه اینک فردا" با 80 درصد رضایت مخاطبانش و "سفری دیگر" با 74 درصد رضایت مخاطبان خود، جزو برنامه‌های موفق در جلب رضایت مخاطبان نوروزی شبکه دو بوده‌اند.

شبکه سه سیما
در میان 7 برنامه بررسی شده از شبکه 3 سیما در هفته دوم نوروز، سریال قرعه که 3/24 درصد بینندگان این شبکه را همراه خود کرده بود،با 8/77 درصد رضایت در حد زیاد و خیلی زیاد، پربیننده‌ترین برنامه این شبکه بوده است. پس از این سریال، مجموعه سه شو موفق شده 6/21 درصد بینندگان شبکه 3 را به خود اختصاص دهد و 80 درصد رضایت آنان را در حد زیاد و خیلی زیاد کسب کند.

برنامه سمت خدا هم جزو برنامه‌های پربیننده شبکه 3 بود و با بیش از 21 درصد بیننده این شبکه موفق شد در تعطیلات نوروز بیش از 90 درصد رضایت مخاطبانش را در حد زیاد و خیلی زیاد کسب کند.

آقای گزارشگر با بیش از 80 درصد کسب رضایت، مهمان ما باشید با بیش از 78 درصد کسب رضایت مخاطبان، همیشه بهار با بیش از 74 درصد کسب رضایت و مجله صفر صفر با 77 درصد کسب رضایت مخاطبان شبکه، دیگر برنامه‌های شبکه 3 بودند که در این بررسی مورد توجه قرار گرفتند.

شبکه پنج سیما
در بررسی برنامه‌های شبکه 5 سیما، پرسشگران مرکز تحقیقات و سنجش افکار صداوسیما در سوال خود از مخاطبان جذابیت‌های 5 برنامه را مد نظر قرار دادند که به ترتیب برنامه‌های پنج دری، مسابقه آقای آتش‌نشان، سالی نو، خسته نباشید و روزآمد از 75 تا 79 درصد رضایت در حد زیاد و خیلی زیاد در میان مخاطبان برخوردار بودند.

شبکه نسیم
شبکه نسیم که امسال با ویژه‌‌های نوروزی خود یکی از پرمخاطب‌ترین شبکه‌های سیما بود با سه برنامه شاخص و سه ویژه‌برنامه پر بیننده در میان شبکه‌های سیما متمایز بود.

برنامه خندوانه این شبکه با 5/58 درصد بیننده موفق شد بیش از 94 درصد رضایت مخاطب را در حد زیاد و خیلی زیاد کسب کند.

شب‌کوک دیگر برنامه موفق این شبکه بود که با 41 درصد بیننده بیش از 90 درصد رضایت آنان را در حد زیاد و خیلی زیاد کسب کرده است.

جنگ شبانه دورهمی نیز با بیش از 40 درصد مخاطب در شبکه نسیم از رضایت 92 درصدی مخاطبانش برخوردار بوده است. پس از این برنامه‌های شکرآباد با 85 درصد، مسابقه هوش برتر با بیش از 85 درصد و ویتامین خ با بیش از 80 درصد رضایت مخاطب در حد زیاد و خیلی زیاد دیگر برنامه‌های موفق این شبکه در جلب مخاطب بوده‌اند.

شبکه آموزش
در نظرسنجی درباره برنامه‌های شبکه آموزش در هفته دوم نوروز، مسابقه قندپهلو با 19 درصد بیننده و 1/84 درصد رضایت مخاطبان در حد زیاد و خیلی زیاد موفق‌ترین برنامه این شبکه بود و پس از آن مسابقه دانشجویی، حریم مهروزی و من می‌توانم، جزو برنامه‌هایی بوده‌اند که مخاطبان نوروزی شبکه آموزش با مشاهده آن‌ها رضایت خود را از تولید‌شان نشان داده‌اند.

شبکه قرآن
در میان برنامه‌های شبکه قرآن سیما در هفته دوم نوروز، مسابقه فردوس با 5/79 درصد رضایت مخاطب در حد زیاد و خیلی زیاد پُربیننده‌ترین برنامه این شبکه به شمار آمده است.

نظرات مردم درباره دیگر برنامه‌های این شبکه نشان داد مسابقه ستاره‌ها، چشم روشنی ، دیدار و آن سوی سرآب نیز از برنامه‌های پُربیننده‌ شبکه قرآن سیما در هفته دوم نوروز بوده‌اند.

شبکه افق
برنامه‌های شبکه افق نیز در این نظرسنجی از دیدگاه مخاطبان بررسی شدند. این مطالعه نشان داد مخاطبان شبکه افق در هفته دوم نوروز بیش از دیگر برنامه‌های این شبکه به مسابقه فرمانده، سریال مردان سایه توجه نشان داده اند که مسابقه فرمانده 81 درصد رضایت و سریال مردان سایه 72 درصد رضایت پرسش شوندگان را به همراه داشته است.

شبکه ورزش
در شبکه ورزش سه برنامه ورزشی، در هفته دوم نوروز بیش‌ترین مخاطب این شبکه را به خود جلب کرد که مسابقه زنده ورزشی موفق‌ترین آن‌ها بود. این برنامه با بیش از 90 درصد رضایت مخاطب در حد زیاد و خیلی زیاد پُرمخاطب‌ترین برنامه شبکه ورزش در هفته دوم نوروز بود و پس از آن نوروز فوتبالی و تاریخچه المپیک با بیش از 85 درصد رضایت مخاطب،‌ موفق‌ترین برنامه‌های شبکه ورزش بوده‌اند.

شبکه سلامت
در میان 3 برنامه بررسی شده از شبکه سلامت در هفته دوم نوروز نیز برنامه «مادر، کودک تندرستی» با 3/87 درصد رضایت مخاطب در حد زیاد و خیلی زیاد پُربیننده‌‌ترین برنامه این شبکه در هفته دوم نوروز به شمار آمده است برنامه‌های ضربان و حال خوب نیز که رضایت‌مندی مخاطب را بالای 85 درصد در حد زیاد و خیلی زیاد کسب کرده‌اند از برنامه‌های پُرمخاطب شبکه سلامت در هفته دوم نوروز بوده‌اند.

انتهای پیام/