کد خبر: 80292

رئیس پلیس راهور کرمان:

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمان گفت: 70 درصد تلفات فوتی در حوادث رانندگی استان کرمان ناشی از واژگونی خودرو و خروج از جاده است.

به گزارش کرمان خبر به نقل از فارس،یوسف نجفی صبح امروز در نخستین جلسه هیئت مدیره ستاد دیه استان کرمان طی سال جاری در محل سالن اجتماعات دادگستری کل اظهار داشت: 14 درصد تلفات و 28 درصد مجروحان در جاده‌های شمال استان کرمان مربوط به موتورسواران بوده است.

وی همچنین مهمترین چالش جاده‌های شمال استان کرمان را واژگونی خودرو و مهمترین چالش جاده‌های جنوب استان کرمان را موتورسواران ذکر کرد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمان ادامه داد: 69 درصد تصادفات موتورسواران در جاده‌های روستایی انجام می‌شود، بنابراین باید بر روی جاده‌های روستایی تمرکز کنیم و اهدای کلاه به موتورسواران مورد نظر باشد.

نجفی اضافه کرد: جاده نوق بیشترین سوانح موتورسواران را دارد و طرح ویژه‌ای در این محور انجام داده‌ایم.

وی یادآور شد: در سال 90 همایش آموزشی یک هزار نفری موتورسواران را در شهر کرمان برگزار کردیم و به همه آنها کلاه ایمنی اهدا شد، اما حتی یک نفر هم از کلاه‌ها استفاده نکرد.

نجفی با یادآوری این موضوع که 70 درصد تلفات فوتی در حوادث رانندگی استان کرمان ناشی از واژگونی خودرو و خروج از جاده است، اضافه کرد: عدم رعایت سرعت مجاز و خواب‌آلودگی از مهمترین دلایل واژگونی و خروج خودرو از جاده است.