کد خبر: 80455

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت:

محسن نظافتی، مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به افزایش ظرفیت اعزام به عتبات اظهار داشت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، ظرفیت اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات تا ۵/۲ برابر افزایش خواهد یافت.

به گزارش کمان خر به نقل از تسنیم، در سال 95 ظرفیت اعزام زائران به عتبات عالیات به بیش از 2 برابر افزایش می‌یابد.

محسن نظافتی، مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به افزایش ظرفیت اعزام به عتبات اظهار داشت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، ظرفیت اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات تا 5/2 برابر افزایش خواهد یافت.

وی گفت: بر همین اساس، پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از یک میلیون و پانصد هزار نفر به شهرهای کربلا، نجف، کاظمین و سامرا اعزام شوند و این در حالی‌است که سال گذشته به استثنای ایام اربعین،600هزار زائر ایرانی راهی عراق شدند.

نظافتی همچنین از کاهش قیمت عتبات در ماه رمضان خبر داد و تصریح کرد: براساس مذاکراتی که با طرف عراقی داشته‌ایم و با توجه به کاهش تقاضای اعزام به عتبات در ماه مبارک رمضان، کاهش قیمت اعزام در این ماه را خواهیم داشت چنانچه سال گذشته نیز در این ایام شاهد کاهش قیمت 10 تا 15درصدی بوده‌ایم.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت درباره بسته‌های سفری عنوان کرد: اعزام‌های هوایی در قالب بسته‌های 7و 14روزه و سفرهای زمینی نیز در قالب بسته‌های 4،5، 6و7روزه است. نظافتی با اشاره به آخرین تصمیم‌ها درباره اعزام به سوریه یادآور شد: براساس آخرین اظهارات طرف سوری، آنها در حال ارسال پیوست امنیتی به ایران هستند.