کد خبر: 80459

معاون وزیر ورزش و جوانان:

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: اتمام ۴۴۰۰ پروژه نیمه تمام نیازمند هشت هزار میلیارد تومان اعتبار است، درحالی که بودجه امسال ما ۵۰۰ میلیارد تومان بوده که ۳۰ درصد آن تا به امروز به دست‌مان رسیده است.

به گزارش کرمان خبر به نقل از تسنیم:امیررضا خادم عصر سه‌شنبه در نشست تخصصی نواب رئیس بانوان هیئت‌های ورزشی استان زنجان با بیان اینکه یک نیازسنجی در حوزه سالنهای ورزشی بانوان در استان انجام شود، اظهار داشت: در شورای معاونین مصوب کردیم که سالنهای تمام شهرستانها که به نام بانوان کلنگ‌زنی شده در ماده 88 نیز به نام بانوان واگذار کنیم، مگر در زمانهایی که بانوان پر نشوند.

وی افزود: اگر سالنهای ورزشی بانوان در شهرستانها و شهرهای کوچک وجود دارد که دسترسی بانوان به آنها سخت است در اختیار آقایان قرار گیرد و سالنهای نزیک شهر به بانوان اختصاص یابد.

معاون وزیر ورزش و جوانان در مورد حضور تیمها در لیگهای برتر نیز گفت: به صورت کلی مسابقات لیگ در دنیا توسط باشگاه انجام می‌شود ولی به دلیل عدم پخش تلویزیونی و مشکلات دیگر در برخی رشته‌ها بخش خصوصی آن چنان که باید در ورزش حضور ندارد.

وی با بیان اینکه در ورزش بانوان هیچ گونه اسپانسری نداریم، عنوان کرد: باید هیئت‌ها را مجاب کرد تا فعالتر باشند تا اینکه تیمها در لیگهای مختلف حضور یابند.

خادم به حضور ورزشکاران در مسابقات قهرمانی کشور تاکید کرد و از مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان خواست در این حوزه توجه جدی انجام شود.

وی با بیان اینکه هیئت‌های ورزشی باید درآمد داشته باشند، ابراز کرد: ما 13 هزار هیئت در کشور داریم که توانستیم به هر یک از آنها تنها دو میلیون و پانصد هزار تومان اختصاص دهیم و هیئت‌ها اغلب از محل ماده 88 و یا جذب اسپانسر اداره می‌شوند.

معاون پارلمانی و حقوقی وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه تیم‌های لیگهای برتری که به صورت رفت و برگشت بازی دارند، حتما باید به دنبال اسپانسر باشند، گفت: پولهایی که در هیئت‌های ورزشی هزینه می‌شوند باید از طرق مجمع و اداره کل ورزش و جوانان مورد نظارت قرار گیرند.

وی با بیان اینکه رشته‌های ایروبیک، رزمی و انجمنها باید هزینه‌های خود را تامین کنند، اظهار داشت: اعزم بانوان به مسابقات کشوری باید مورد توجه اداره کل ورزش و جوانان استان قرار گیرد.

خادم تصریح کرد: ما مجبوریم با توجه به میزان اعتباری که دولت در اختیار ما قرار می‌دهد، بخش خصوصی را فعال کنیم و انتظار نداریم بانوان مانند آقایان درآمدزایی کنند.

وی با انتقاد از نایب رئیس‌های هیئت‌های ورزشی از اینکه در کار هیئت دخالت ندارند و فقط کار مربیگری می‌کنند، افزود: نایب رئیس هیئت باید در کار مالی نیز دخالت کند.

معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه مشکلات هیئت‌ها باید از طریق مجامع فدراسیون مربوطه حل شود، خطاب به نواب رئیس هیئت‌ها گفت که مشکلات‌تان را در مجامع فدراسیون برطرف کنید.

وی با بیان اینکه وزارت ورزش 4400 پروژه نیمه تمام در کشور دارد، عنوان کرد: اتمام این پروژه‌ها نیازمند هشت هزار میلیارد تومان اعتبار است، درحالی که بودجه امسال ما 500 میلیارد تومان بوده که 30 درصد آن تا به امروز به دست‌مان رسیده است.

خادم با بیان اینکه باید بهره‌ورزی هیئت‌ها را افزایش داد، گفت: اعتبار دولت برای ورزش چیزی نیست که بتوان به آن متکی بود و کارگروه بانوان در استان زنجان باید زمینه‌سازی کند تا جذب منابع انجام شود.

انتهای پیام/