کد خبر: 80461

رئیس ستاد انتخابات کشور:

مقیمی گفت: در این دوره از انتخابات روز جمعه تمهیداتی اندیشیده شده تا اشتباهات مرحله اول تکرار نشود.

به گزارش کرمان خبر به نقل از تسنیم،محمدحسین مقیمی رئیس ستاد انتخابات کشور در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما با اشاره به برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت:‌ در دومین مرحله انتخاباتی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی قرار است 68 نماینده از میان 135 کاندیدا در 21 استان منتخب شوند.

وی از افزایش 60 هزار نفری رای‌دهندگان رای اولی در دور دئم انتخابات خبر دداد و افزود:  این تعداد به آمار رای دهنده‌ها اضافه شده و با شور و نشاط حس مشارکت بالایی که وجود دارد در این مرحله شاهد انتخاباتی پر شور تر نسبت به مرحله اول انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی خواهیم بود.

مقیمی با بیان اینکه در این مرحله از صندوق‌هایی که در مجلس خبرگان مورد استفاده قرار گرفته است دوباره استفاده خواهد شد، افزود:‌ در این مرحله برای هر کرسی در صحن مجلس دو نامزد رقابت می‌کنند.

رئیس ستاد انتخابات کشور تصریح کرد:‌ اگر رای‌ها مساوی باشد تعیین این 68 نماینده به قرعه کشی می‌انجامد. مدت انتخابات روز جمعه فقط 10 ساعت است.

وی با بیان اینکه در 10 استان کشور روز جمعه خبری از انتخابات نیست افزود:‌ در این دوره از انتخابات، تبلیغات فضای مجازی نقش کمرنگتر ایفا کرده است زیرا حوزه‌های انتخاباتی کوچک‌تر شده و فضای رقابت به سطح خیابان‌ها انتقال یافته است.

مقیمی فضای امنیتی روزهای پیش از انتخابات را بسیار خوب و پرثبات عنوان کرد و گفت:‌ در این دوره تمهیداتی اندیشیده شده است تا اشتباهات مرحله اول تکرار نشود.

وی ادامه داد:‌ تا این لحظه شاهد تخلفی که باعث اختلال در روند انتخابات باشد نبوده‌ایم  واگر مواردی هم بوده با تذکر رفع شده است.

رئیس ستاد انتخابات کشور در این برنامه به مردم توصیه کرد:‌ ثبت رای خود را در ساعت اولیه روز جمعه انجام دهند تا در ساعات پایانی شاهد تمدید وقت رای‌گیری نباشیم و آرا زودتر اعلام شود.

مقیمی با بیان اینکه انتخابات در ایران از دموکراسی واقعی بهره می‌برد و تمام کسانی که شرایط قانونی حضور در میان کاندیداها را داشته باشند می‌توانند برای ثبت نام در انتخابات شرکت کنند گفت:‌ در بسیاری از کشورهایی که بر کوس دموکراسی می‌زنند اثری از این نوع آزادی وجود ندارد و محدودیت‌های بسیاری برای مشارکت‌های مردمی به چشم می‌خورد.

انتهای پیام/