کد خبر: 80462

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: رسانه ها بازوی توانمند دستگاه قضایی در عرصه بسط و گسترش عدالت در جامعه هستند.

محمد باقر اسلامی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرماندرگفتگو باپیگاه تحلیلی خبری کرمان خبر در خصوص جزئیات نشست هم اندیشی جمعی از قضات شهر کرمان با کارشناسان صاحب نظر در عرصه فیلم و مستند، گفت: رسانه های جمعی می توانند با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در پیشگیری از جرائم گام های موثری بردارند .

این مقام قضائی با تأکید بر امر پیشگیری از وقوع جرم گفت : ورود رسانه ها در مسئله پیشگیری از وقوع جرم می تواند اثر بخشی تلاش های متولیان این امر را چند برابر نماید.

وی تصریح کرد : در راستای ساخت برنامه های تلویزیونی اثر بخش و کار آمدو همچنین باز خورد گیری تهیه برنامه اشاره، کارگروههای تخصصی مرتبط با حوزه کاری هر یک از کارشناسان برنامه اعم از موضوعات خانواده ، کیفری ، حقوقی و...تشکیل شده  و هم اکنون مشغول فعالیت می باشد.

اسلامی ضمن تقدیر از کارشناسان برنامه تلویزیونی اشاره به جهت حسن همکاری و تعامل با معاونت اجتماعی،اظهار داشت: عوامل تولید و پخش برنامه اشاره نیز در زمینه ارتقاء آگاهی های عمومی و حساس سازی جامعه نسبت به مقوله پیشگیری از جرم تلاش نمودند و ما رسانه ها را بازوی توانمند دستگاه قضایی در عرصه بسط و گسترش عدالت در جامعه می دانیم.

وی در پایان افزود: نخستین نشست هم اندیشی تولید و پخش برنامه های پیشگیرانه در سال جاری با هدف همفکری و ارائه نظرات پیرامون موضوعات برنامه اشاره ، اولویت ها و همچنین نحوه و چگونگی تولید و پخش برنامه اشاره با حضور معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان و جمعی از قضات و کارشناسان صاحب نظر ان عرصه فیلم و مستند در محل معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کرمان برگزار شد.