کد خبر: 80541

آیت‌الله خاتمی:

شهدای قبل از انقلاب، چه شهدای بعد از انقلاب و حتی امام خمینی(ره) با جانی مملو از نفرت به استکبار از این دنیا رفتند.

به گزارش کرمان خبر /آیت‌الله سید احمد خاتمی سه‌شنبه شب در دوازدهمین یادواره 42 شهید و 6 شهید گمنام شهر جوپار از توابع بخش ماهان کرمان اظهار داشت: مجالس برای شهدا هدفمند هستند و هر کس در این بزرگداشت شرکت کرده در ضمیرش و در جانش با پیام آمده و می‌گوید که ما آمده‌ایم با شهدا بیعت کنیم و به بستگان شهدا بگویند فقط شما بستگان شهدا نیستید و همه ما راه شهدا را ادامه می‌دهیم.

وی ادامه داد: یک بعد فرهنگ شهادت فرهنگ عشق به خداست و بیعت با فرهنگ شهدا به این معناست که تلاش کنیم خدا را به صحنه زندگی‌، خانه و اداره بیاوریم و خدا را در همه حال حاضر بدانیم.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: دومین بعد فرهنگ شهادت، فرهنگ ذلت‌ناپذیری است.

وی اضافه کرد: شهادت، مردن انتخابی است و شهید خودش مرگ خونین را در راه خدا انتخاب می‌کند و این فرهنگ ذلت‌ناپذیری بر گرفته از فرهنگ سیدالشهدا(ع) است.

وی عنوان کرد: خیز آمریکا در این دو ساله برجام خیز ذلت ایران اسلامی بوده و آن چه از حرف‌های آنها بر می‌آید این است که می‌خواهند ملت ایران را تحقیر کنند و آنها بدانند این ملت با مقاومت خود نمی‌گذارد تحقیر شود و پوزه آمریکا را به خاک می‌مالد.

وی فرهنگ نفرت را یکی دیگر از بعدهای فرهنگ شهادت برشمرد و تصریح کرد: شهدای قبل از انقلاب، چه شهدای بعد از انقلاب و حتی امام خمینی(ره) با جانی مملو از نفرت به استکبار از این دنیا رفتند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه وقتی شعار «مرگ بر آمریکا» آغاز شد که امام فرمودند "آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند"، اضافه کرد: بعضی‌ها هفته قبل گفتند که باید از مردم بخواهیم شعار «مرگ بر آمریکا» نگویند، اما من از آنها می‌پرسم که آیا شیطنت آمریکا کم شده که شما چنین خواسته‌ای دارید، شیطنت آمریکا 37 برابر شده است.

وی افزود: بعد چهارم فرهنگ شهادت، فرهنگ ولایتمداری بود و در کمتر وصیتنامه‌ای از شهدا می‌توان دید که ننوشته باشد امام خود را تنها نگذارید و امروز فرهنگ شهادت به ما یادآوری می‌کند که رهبر معظم انقلاب اسلامی را تنها نگذاریم.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه شعار "ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند"، نباید از خاطره‌ها بیرون برود، تاکید کرد: این شعار ریشه در قرآن دارد و به جوان‌ها و کسانی که با فضای مجازی سر و کار دارند، می‌گویم مواظب باشید که دشمن به دنبال فاصله بین شما و رهبری است و این فاصله مساوی است با فاصله گرفتن از شهدا و بدانید زیر هر پرچمی به غیر از پرچم ولایت بروید آن پرچم، پرچم ذلالت است