کد خبر: 80646

کارنامه فصل بعد همه قهرمانان؛

سپاهان قهرمان فصل قبل لیگ برتر با قبول شکست برابر پدیده به یازدهم شدن در لیگ پانزدهم رضایت داد آن هم در شرایطی که در کل ادوار لیگ فقط یک مرتبه دیگر چنین نزولی را از سوی یک تیم قهرمان شاهد بودیم.

به گزارش کرمان خبر به نقل از ورزش سه /در عصری که عبدا... ویسی و شاگردانش در استقلال خوزستان جویای نام قهرمان لیگ پانزدهم شد، سپاهان قهرمان لیگ چهاردهم به مهمانش پدیده باخت تا بدترین جایگاه یک قهرمان را در ادوار لیگ برتر به خود اختصاص دهد.

 اولین بازتاب شکست خانگی 2 بر صفر مقابل پدیده جریمه 30درصدی کادر فنی و بازیکنان سپاهان بود. با این حال آنچه هواداران قهرمان لیگ چهاردهم را می‌آزارد، جایگاهی است که در نهایت به تیم محبوب‌شان اختصاص یافته است.

* سپاهان در راه سایپا
بررسی ادوار لیگ برتر و شرایط قهرمانان آن در فصل بعدی رقابت‌ها نشان می‌دهد که این برای دومین مرتبه است که قهرمان لیگ در دوره بعدی مسابقات تا رده یازدهم جدول تنزل پیدا کرده است.

در واقع نخستین بار سایپا بود که بعد از قهرمان شدن در لیگ ششم با علی دایی – در لیگ هفتم- تا رده یازدهم تنزل یافت و حالا سپاهان با گذشت 9 سال دوباره چنین نزولی را در کارنامه خود به ثبت رساند.

پر افتخارترین تیم لیگ برتر که فصل پیش با هدایت حسین فرکی قهرمان لیگ برتر شد در فصل جاری با برکناری زودهنگام این مربی و آمدن ایگور استیماچ و اتفاقات عجیب و غریبی که برای این تیم در لیگ برتر و آسیا افتاد، سرانجامی بهتر از یازدهمی لیگ پانزدهم پیدا نکرد.

قابل تامل اینکه نصف‌جهانی‌ها تنها تیمی هستند که موفق شدند نه یک بار که 3 مرتبه قهرمانی خود را به صورت پی در پی در ادوار نهم تا یازدهم جشن بگیرند.

کارنامه همه قهرمانان لیگ برتر در فصل بعد از قهرمانی

لیگ

قهرمان فصل قبل

جایگاه قهرمان در انتهای لیگ

امتیاز

قهرمان / امتیاز

فاصله امتیازی با قهرمان

دوم

پرسپولیس

سوم

45

سپاهان / 52

7

سوم

سپاهان

ششم

39

پاس /53

14

چهارم

پاس

دهم

35

فولاد/ 64

29

پنجم

فولاد

هشتم

41

استقلال / 59

18

ششم

استقلال

چهارم

52

سایپا / 56

4

هفتم

سایپا

یازدهم

45

پرسپولیس/ 59

14

هشتم

پرسپولیس

پنجم

55

استقلال/ 66

11

نهم

استقلال

سوم

59

سپاهان/ 67

8

دهم

سپاهان

تکرار قهرمانی

66

سپاهان/ 66

صفر

یازدهم

سپاهان

تکرار قهرمانی

67

سپاهان/ 67

صفر

دوازدهم

سپاهان

سوم

64

استقلال/ 67

3

سیزدهم

استقلال

پنجم

53

فولاد/ 57

4

چهاردهم

فولاد

پنجم

52

سپاهان/ 59

7

پانزدهم

سپاهان

یازدهم

38

استقلال‌صنعتی/57

19