کد خبر: 80654

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی کرمان خبر داد

خبرگزاری فارس: اجرای طرح سنجش سلامت بدو ورود به دبستان از نیمه دوم خرداد رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان گفت: طرح سنجش سلامت و آمادگی جسمانی نوآموزان بدو ورود به دبستان از نیمه دوم خرداد در 38 پایگاه سراسر استان اجرا می‌شود.

به گزارش کرمان به نقل از فارس ،عباس ذوالعلی در نشست ستاد هماهنگی طرح سنجش سلامت و آمادگی جسمانی نوآموزان بدو ورود به دبستان استان کرمان با بیان اینکه این طرح به صورت الکترونیکی اجرا می‌شود، اظهار داشت: کاهش مراجعات اولیا، جمع‌آوری و ثبت دقیق اطلاعات نوآموزان و مداخله به موقع در زمینه نواقص احتمالی از مهم‌ترین خصوصیات الکترونیکی شدن این طرح است.

وی تصریح کرد: اجرای این طرح از سال 72 در کشور آغاز شده است و تشخیص به موقع کودکان دارای مشکلات جسمی، حسی یا ناتوانی‌های رشدی می‌تواند از بروز معلولیت‌ها و مشکلات دیگر در زمینه آموزشی جلوگیری کند.

ذوالعلی افزود: کمک به بهبود کیفی آموزشی و کنترل برخی عوامل مؤثر بر اُفت تحصیلی از دیگر مزایای طرح سنجش سلامت و آمادگی جسمانی نوآموزان بدو ورود به دبستان است.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان گفت: وضعیت ایمن سازی، پایش رشدی، ارزیابی بینایی، ارزیابی شنوایی، ارزیابی اختلالات گفتاری، آمادگی تحصیلی، معاینات جلدی، دهان و دندان و معاینات پزشکی از مراحل ارزیابی در این پایگاه‌هاست.