کد خبر: 80702

حریف مس کرمان در پلی آف سال قبل توانست با درایت مدیران خود به مقام قهرمانی لیگ برتر برسد

به گزارش کرمان خبر به نقل از ورزش خبر/لیگ پانزدهم، سومین فصل حضور استقلال خوزستان در لیگ برتر محسوب می‌شود. این تیم که قدمتی هفت‌ساله دارد، در دو فصل قبل همواره نامزد سقوط بود و در هفته‌های پایانی از سقوط فرار کرد. استقلال خوزستان در لیگ چهاردهم، چهاردهم و راهی دیدار پلی‌آف شد.در آن فصل هنوز قانون سقوط مستقیم سه تیم تصویب نشده بود و اگر قانون مثل الان بود، در پایان آن فصل استقلال خوزستان سقوط کرده بود و در این فصل اصلا خبری از این تیم در لیگ برتر نبود.

 

استقلال خوزستان در سومین فصل حضورش در لیگ برتر جام را بالای سر برد؛ در شرایطی که در فصل قبل در دقیقه 90 و با برد برابر مس کرمان در دیدار پلی‌آف در لیگ برتر ماندنی شد. چنین جهشی در تاریخ فوتبال ایران کم‌سابقه محسوب می‌شود

 

اما بشنوید از حریف سال گذشته استقلال خوزستان که امسال نیز با لیستی بلند بالا و چه بسا گرانتر از استقلالیها پا به لیگ دسته یک گذاشت و ادعای آن تا مدتها گوش فلک را کر کرده بود . وینگو بگوویچ را بدون فکر به کار گرفتند وینگوویی  که امتحان خود را پس داده بود و گویا تنها هدف به خدمت گرفتن وی , تضعیف دیگر تیم استان بود بازیکنان خود را یکی پس از دیگری واگذار کردند و در ازای آن بازیکن درجه 4 پرسپولیس و ... را به خدمت گرفتند .این خریدها  مردم کرمان بالا برده بود و همین موضوع باعث شد تا مس حمایت هوارداران را در پشت سر خود ببیند . 

 

اما تنها چیزی که تفاوت بین استقلال خوزستان و مس را رقم زد مدیران و بادمجانهای اطراف باشگاه بودند که نگذاشتند این تیم به نتیجه برسد . تغییر بازیکن تغییر سرمربی و ... همگی از شاهکارهای تیم مدیریتی مس بود . 

 

مس همه چیز دارد بجز مدیریت قوی . امیدواریم آرزوی فوتبالدستان کرمانی به درازا نکشد . و با این همه هزینه مس کرمان بتواند به لیگ برتر صعود کند .