کد خبر: 80703

در گفتگو بامعاون آموزش متوسطه ادراه کل آموزش وپرورش کرمان مطرح شد

رئیس ستاد ثبت نام استان کرمان چگونگی ثبت نام دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی را توضیح داد.

محمد اسلامی  معاون آموزش متوسطه ادراه کل آموزش وپرورش کرمان  ورئیس ستاد ثبت نام کشور در گفت‌وگو با پایگاه تحلیلی خبری کرمان خبر، درباره ثبت‌نام پایه‌های مختلف، گفت: ثبت‌نام پایه اول ابتدایی از ابتدای خرداد ماه آغاز شده و طرح سنجش سلامت برای دانش‌آموزان کلاس اولی در حال اجراست.

وی ادامه داد: سال گذشته به دلیل اجرای طرح سنجش سلامت برای بخشی از دانش‌آموزان کلاس اولی، امسال تعداد کمتری از این دانش آموزان به پایگاه‌ها مراجعه کرده‌اند و کار ثبت نام با مشکلات کمتری انجام خواهد شد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش‌ و پرورش کرمان ادامه داد: طرح سنجش سلامت، دانش آموزانی که از نظر سلامتی نیاز به پیشگیری یا درمان داشته باشند و همچنین نیازمند آموزش‌های ویژه باشند، را مشخص می‌کند.

وی همچنین درباره ثبت‌نام دانش‌آموزان بین پایه نیز توضیح داد و گفت: دانش‌آموزان بین پایه نیاز به حضور در مدرسه ندارند و این دانش‌آموزان در صورت عدم تغییر مدرسه به صورت خودکار توسط مدیریت و از طریق سامانه طراحی شده ثبت نام می‌شوند.

اسلامی با بیان اینکه در پایه اول ابتدایی و پایه هفتم والدین باید برای ثبت‌نام به مدارس مورد نظر مراجعه کنند، در ارتباط با شهریهمدارس  نیز خاطرنشان کرد: مصوبه شورای آموزش وپرورش بر این تاکید کرده است که شهریه فقط در مدارس هیئت امنایی،شاهد، نمونه دولتی ، تیزهوشان و مدارس غیردولتی دریافت می‌شود

وی گفت :والدین دانش آموزان درصورت ثبت نام فرزندان خود در مدارسی غیر از مدارس یادشده اگر با مسئله در یافت شهریه مواجه شدند به ستاد های مسئول از سوی هیئت نظارت بر ثبت نام در ادارات آموزش وپرورش  نواحی منطقه ای خود موضوع را گزارش داده واز از طریق مسئولین مربوطه پیگیری نمایند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه هیچ مشکلی برای ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع وجود ندارد، گفت: همزمان با ابلاغ دستورالعمل ثبت‌نام، مرکز امور بین الملل موضع خود را در ارتباط با دانش‌آموزان اتباع و همچنین میزان شهریه را اعلام کرد.